اهمیت پرداختن به ورزش در بیماران قلبی

نتایج مطالعه جدید نشان می‌دهد افراد جوان و تحصیلکرده مبتلا به نارسایی قلبی که تناسب اندام بهتری دارند، به میزان کمتری با احتمال اختلال شناختی روبرو هستند.
به گزارش سلامانه به نقل از  مهر، مطالعات محققان دانشگاه رم تورورگاتا ایتالیا نشان می‌دهد بیماران قلبی که به طور منظم ورزش می‌کنند و تناسب اندام بهتری دارند، کمتر در معرض ابتلا به اختلال شناختی هستند. همچنین افراد دارای اندام متناسب‌تر دارای حافظه بهتری هستند.
 
«ارکول ولون»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «پیام ما برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی، ورزش کردن است.»  
در این مطالعه، داده‌های مربوط به بیش از 600 بیمار مرد مبتلا به نارسایی قلبی در رده سنی 67 تا 71 سال از 6 کشور جهان بررسی شد.
 
در طول تحقیق، از تست «ارزیابی شناخت مونترال» برای اندازه‌گیری عملکرد شناختی استفاده شد و توانایی ورزشی هر فرد با استفاده از تست پیاده‌روی 6 دقیقه‌ای اندازه‌گیری شد.
 
نتایج نشان داد هر چقدر بیماران مبتلا به نارسایی قلبی تناسب اندام بهتری داشته باشند، احتمال اختلال شناختی در آنها به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد. تحقیقات نشان داد دوسوم بیماران مبتلا به نارسایی قلبی دچار مشکلات شناختی بودند. طبق نتایج بدست آمده، اختلال شناختی مشکلی شایع بین بیماران مبتلا به نارسایی قلبی است و حداقل 67 درصد این بیماران دچار اختلال شناختی خفیف بودند. به گفته محققان، ورزش منظم نظیر پیاده‌روی، شنا و سایر فعالیت‌ها، موجب بهبود سلامت و حافظه می‌شود.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif