حرکت کششی کمر و پهلوها

سلامانه:  اگر از کمردرد رنج می‌برید، باید بدانید که انجام ورزش‌های منظم برای تقویت کمر بسیار مهم است. پزشکان توصیه می‌کنند که در مراحل اولیه کمر درد، تمرین روزانه 30 ـ 10 دقیقه انجام شود. پزشک یا متخصص طب فیزیکی تمرین‌های مناسب را با توجه به شرایط بیمار پیشنهاد می‌دهد.  برای آشنایی بیشتر شما  در ادامه ورزش‌ها و یکسری از حرکت‌ها را شرح می‌دهیم. 

 

یک پا جمع
پای چپ صاف و انگشت های پا کشیده به سمت بیرون باشد و پای راست را به کمک دست‌ها به داخل شکم جمع کنید.هنگام انقباض و کشش پا سعی کنید شکم کاملا داخل باشد .زمانی که کشش مناسب ایجاد شد 10 ثانیه نگه دارید و پا را از حالت کشش خارج کنید . این حرکت را می‌توانید برای هر پا پنج بار تکرار کنید .
این حرکت مناسب برای رفع گودی کمر است.
 
 
 
 

 
حرکت کششی کمر و پهلوها

پای راست کاملا کشیده رو به بیرون باشد. پای چپ را پشت زانو ی پای راست قرار دهید . دست چپ را روی زمین با زاویه 90 درجه بگذارید و با دست راست پا را به داخل بدن بکشید . توجه داشته باشید کمر کاملا صاف باشد. این حرکت برای کاهش کمر درد مناسب است . زمانی که دردی خفیف درعضلات ران پای چپ ایجاد شد 10 ثانیه نگه دارید و جای پای خود را عوض کنید .این حرکت را می‌توانید برای هر پا پنج بار تکرار کنید .
 

 

 

حرکت دو پا جمع
این حرکت هم مانند حرکت قبل انجام می شود .هر دو پا را به داخل شکم جمع می کنیم . هنگام انقباض شکم کاملا داخل باشد . ۱۰ ثانیه نگه دارید و سپس پاها را از حالت کشش خارج کنید.این حرکت نیز برای کاهش کمر درد مفید است .

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif