از تردمیل استفاده می‌کنید؟ این نکات را حتما رعایت کنید

سلامانه: اگر هنگام راه رفتن روی تردمیل احساس درد در قفسه سینه، تنگی نفس و یا سرگیجه داشتید، فورا ورزش را متوقف کنید.

اکثر کسانی که در باشگاه‌های ورزشی به طور روزانه یا چند روز در هفته ورزش می‌کنند، تردمیل یکی از گزینه‌های اصلی آنها برای گرم‌کردن بدن و آماده شدن برای سایر تمرینات است. استفاده از تردمیل یک راه عالی برای انجام تمرین‌های هوازی است اما اگر نکات ایمنی هنگام استفاده از این دستگاه رعایت نشود، می‌تواند سبب اتفاق‌های ناگواری از جمله کبودی بدن و شکستگی استخوانها در نتیجه از دست دادن تعادل شود.

اگر این ابزار ورزشی را در خانه دارید و به دلیل گرمای هوا ترجیح می‌دهید در خارج از خانه فعالیت بدنی نداشته باشید، باید ۱۰ نکته ایمنی را هنگام استفاده از تردمیل رعایت کنید:

وضعیت سلامت خود را بررسی کنید: گاهی اوقات برخی بیماری‌ها از حمله قلبی یا سکته مغزی می‌توانند باعث سقوط از تردمیل شوند. بنابراین قبل از استفاده از تردمیل، نسبت به وضعیت سلامت خود اطمینان حاصل کنید.

بدنتان را گرم کنید: هنگامی که بدن برای ورزش کردن آماده نیست، فرد نمی‌تواند خود را به سرعت تردمیل برساند و به این ترتیب خیلی سریع ورزش را متوقف میکند. گرم کردن مناسب بدن از درد و آسیب دیدگی جلوگیری می‌کند.

علائم هشداردهنده حین استفاده از تردمیل را بشناسید: اگر هنگام راه رفتن روی تردمیل احساس درد در قفسه سینه، تنگی نفس و یا سرگیجه داشتید، فورا ورزش را متوقف کنید. این نشانه‌ها می‌تواند ناشی از یک وضعیت پزشکی جدی باشد. در صورت بروز این علائم شما نیاز به مراجعه به پزشک دارید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif