گیاهان دارویی موثر در رفع نفخ

سلامانه: اگر از مشکل نفخ رنج می‌برید و باد زیادی در شکم و روده‌هایتان می‌پیچید و به خاطر این مساله از بودن در جمع معذب هستید، پیشنهاد می‌شود به کمک طب سنتی از گیاهانی که خاصیت ضدنفخی دارند، استفاده کنید.  
خوبی این گیاهان در این است که هم می‌توانید دمنوش آنها را تهیه کنید و بنوشید، هم آنها را به صورت پودر خشک تهیه کنید و همراه غذایتان بخورید.
دکتر محمدحسین صالحی سورمقی، فارماگنوزی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با سلامانه به گیاهان موثر در کاهش نفخ اشاره کرد و گفت: تمامی گیاهانی که اسانس دارند از جمله نعناع، ‌گشنیز، زیره، رازیانه، بادیان و... مصرفشان در کاهش نفخ مفید است.
وی همچنین با بیان اینکه در صنعت داروسازی عصاره این گیاهان گرفته شده و به شکل دارو به بازار عرضه شده، گفت: خوشبختانه امروزه داروهای بسیار زیادی از اسانس این گیاهان تهیه شده که این داروها آثار ضددرد، ضدنفخ،  ضدگرفتگی بسیار قوی و موثری دارند. این داروهای گیاهی به شکل قطره بوده و مصرف 40 تا 50 قطره آن در افرادی که از این مشکلات رنج می‌برند، می‌تواند نفخ را برطرف کند.
دکتر سورمقی در نهایت با بیان اینکه با پودرشدن این گیاهان مواد موثرشان در بدن آزاد می‌شود، خاطرنشان کرد: در صورت استفاده از این گیاهان که خواص ضدنفخی دارند، حتما لزومی ندارد که به صورت دم‌کرده استفاده شود، می‌توان یک قاشق مرباخوری پودر این گیاهان را که (حدود 5 تا 7 گرم) است روی غذا یا ماست یا داخل آب ریخت و مصرف کرد.  

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif