بهترین راه‌حل برای رهایی از چربی‌های دور شکم

سلامانه: یک متخصص پزشکی ورزشی گفت: بیشتر مردم فکر می‌کنند برای رفع چاقی شکمی فقط باید ورزش‌های ناحیه شکم از جمله درازونشست را انجام داد یا برای رفع چاقی هر ناحیه‌ای از بدن باید از ورزش‌های قدرتی همان قسمت کمک گرفت، در حالی که این باور اشتباه است.

دکتر مریم ابوالحسنی، عضو هیات‌علمی دانشگاه علوم‌پزشکی تهران در گفت‌وگو با سلامانه اظهار داشت: اصلاح رژیم غذایی‌ در پایین آمدن وزن موثر است. به طور کلی داشتن یک رژیم غذایی متعادل که میزان کالری آن کمتر از کالری مورد نیاز فرد باشد، به کاهش چربی‌های بدن از جمله چربی‌های شکمی کمک خواهد کرد.
وی افزود: در کنار اصلاح برنامه‌ غذایی حتما باید از یک برنامه ورزشی مناسب پیروی شود. بیشتر مردم فکر می‌کنند برای رفع چاقی شکمی فقط باید ورزش‌های ناحیه شکم از جمله درازونشست را انجام داد یا برای رفع چاقی هر ناحیه‌ای از بدن باید از ورزش‌های قدرتی همان قسمت کمک گرفت، در حالی که این باور اشتباه است.
دکتر ابوالحسنی همچنین تاکید کرد: بهترین راه لاغری و تناسب اندام کنار رژیم غذایی مناسب، انجام ورزش‌های هوازی مانند پیاده‌روی، شنا، ورزش‌های ایروبیک، استفاده از تردمیل، دوچرخه ثابت یا هر ورزشی است که باعث افزایش ضربان قلب ‌می‌شود و همه عضلات بزرگ بدن را به کار می‌گیرد.
وی با تاکید بر اینکه در پیاده‌روی بیشتر عضلات بزرگ بدن درگیر فعالیت می‌شوند و با افزایش سرعت، ضربان قلب هم بالا می‌رود، گفت: با انجام ورزش و اصلاح تغذیه قطعا وزن کم خواهد شد و وقتی وزن پایین می‌آید، چربی اضافه در هر قسمتی از بدن هم کمتر خواهد شد. 
این متخصص پزشکی درنهایت خاطرنشان کرد: در قسمت‌هایی از بدن چربی‌های سفت‌شده و ناهمگونی وجود دارد که به نام سلولیت شناخته می‌شوند. برای کاهش و درمان این مشکل هم باید کنار ورزش‌های هوازی از ورزش‌های قدرتی مانند ورزش درازو نشست یا ورزش‌هایی که روی شکم انجام می‌شود و به‌عنوان ورزش موضعی شناخته می‌شوند، کمک گرفت. ورزش‌های هوازی و قدرتی مکمل یکدیگر هستند، اما ورزش قدرتی یا ورز‌ش‌های موضعی به تنهایی هیچ‌گاه نباید جایگزین ورزش‌های هوازی شوند.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif