از گیاهان دارویی کدام‌یک باعث کاهش وزن می‌شود؟

سلامانه: یک فارماکولوژی گفت: بعضى گياهان دارويى مى توانند تا حدودى ميزان سوخت وساز بدن را افزايش بدهند.
دکتر محمدحسین صالحی سورمقی در گفت‌وگو با سلامانه اظهار داشت: متاسفانه در فضاهاى مجازى و ماهواره اى تبليغات غيرواقعى فراوانى درمورد داروهاى گياهى كاهنده وزن ديده مى‌شود و از آنجا كه تعداد افرادى كه اضافه وزن دارند شيوع گسترده‌اى پيدا كرده بازار خوبى براى بسيارى از سودجويان فراهم شده است.
وی اظهار داشت: از نظر علمى دارويى با عنوان كاهش دهنده وزن وجود ندارد و هر آنچه شنيده می‌شود فقط در حد تبليغات است.
سورمقی با تاکید بر اینکه مصرف قرص‌های لاغری‌ای كه توصيه مى‌شوند نه تنها فايده ندارد، بلكه بسيارى از آنها براى بدن مضر هم هستند، گفت: برخی از گياهان دارويى مى‌توانند تا حدودى ميزان سوخت‌وساز بدن را افزايش بدهند يا روى متابوليسم تاثير بگذارند اما با این حال هم نباید انتظار اتفاق خاصی را داشت چراکه این داروها به هيچ وجه نمى‌توانند معجزه كنند.
سورمقی درخصوص تبلیغات لاغری که درخصوص چای سبز و قهوه سبز صورت می‌گیرد، گفت: تبليغات اغراق آميزى كه در مورد چاى سبز و لاغرى وجود دارد به هيچ وجه درست نيست چاى سبز  مى‌تواند تا حدى در كاهش وزن موثر باشد. علاوه بر اینکه در مورد نقش قهوه سبز در لاغرى افراد هنوز مدارك علمى مستدلى وجود ندارد.
وی در نهایت خاطرنشان کرد: از مهم ترين گياهانى كه مى توانند كمى روى متابوليسم اثر بگذارند مى توان به زيره، رازيانه، فلفل و ساير ادويه ها اشاره كرد.  

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif