ورزش اعتماد به نفس بانوان را بالا می‌برد

سلامانه: زنان نقش مهمی‌ در مدیریت و حفظ تحکیم بنیان خانواده دارند….

به گزارش سلامانه از همشهری آنلاین زنان نقش مهمی‌ در مدیریت و حفظ تحکیم بنیان خانواده دارند.در واقع سلامتی و میزان اعتماد به نفس آنها نقش مهمی ‌در هدایت و رهبری یک خانواده موفق دارد.

یکی از راه‌های افزایش اعتماد به نفس میان بانوان ورزش کردن است. ورزش باعث سلامتی جسم و روح و روان می‌شود. همچنین افزایش شادابی، نشاط و سیستم دفاعی بدن را به همراه دارد. نقش ورزش در میان بانوان قطعاً با توجه به جایگاه آنها در مدیریت خانه، بیشتر است.

توصیه می‌کنم بانوان حتماً روزی ۳۰ دقیقه ورزش کنند، چراکه از طریق همین ورزش روزانه استعدادهای پنهان نمایان و به عرصه‌های ورزشی بین‌المللی معرفی می‌شوند.

می‌توانیم با ترویج فرهنگ ورزش همگانی میان شهروندان، دختران ورزشکار زیادی را برای ورزش‌های حرفه‌ای تربیت کنیم که با حجاب کامل در میدان‌های ورزشی حاضر شوند. چراکه به عقیده من حجاب مانع از حضور بانوان ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی به‌ویژه ورزش نیست. بلکه سمبل آراستگی و زینت یک دختر مسلمان ایرانی است. 

امیدواریم با توسعه ورزش همگانی در محله‌ها به‌ویژه میان بانوان راه رسیدن به سکوهای جهانی برای بسیاری از دختران مستعد ایرانی هموار شود. 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif