می‌دانید 100 گرم زعفران چقدر کالری دارد؟!

سلامانه: بعد از کاشت بذر زعفران حدود سه سال طول می‌کشد که گیاه شروع به تولید گل کند. این طلای خوشرنگ به وسیله دست چیده می‌شود و از گران‌ترین ادویه‌ها در دنیا محسوب می‌شود. 
در این مقاله در سلامانه به شما خواهیم گفت که زعفران چقدر کالری دارد اما قبل از اشاره‌ای کوتاه به خواص این ادویه خوشبو و پرخاصیت می‌شود.
به گزارش سرویس ترجمه سلامانه 
زعفران به درمان سرطان و بهبود آرتروز و همچنین بهبود بینایی کمک می‌کند. حتی به کمک خواب‌زده‌ها هم امده و تحقیقات در این زمینه نشان می‌دهد موجب درمان افسردگی و بی‌خوابی می‌شود.
ترکیبات طبیعی موجود در این ادویه مانع از دست دادن بینایی و اختلال در شبکیه می شود. این طلای خوشرنگ به درمان آسم نیز کمک می‌کند و علاوه بر اینها تحقیقات نشان داده، نقش مهمی در هضم غذا دارد و در درمان اختلالات گوارشی نقش موثری ایفا می‌کند. 

به عنوان یک داروی مقوی غرایز جنسی عمل می‌کند و در درمان ناباروری مردان نیز مفید است. با این وجود متخصصان تاکید دارد که بهتر است خانم‌های باردار در مصرف آن احتیاط کنند چرا که می‌تواند منجر به سقط جنین شودد

حدود 100 گرم از زعفران حاوی 310 کیلو کالری، 65.37 گرم کربوهیدرات، 11.43 گرم پروتئین، 5.85گرم چربی و 0 گرم کلسترول است. زعفران حاوی 3.9 گرم فیبرغذایی است.
ترکیبات فیبرغذایی شامل موادمعدنی ازجمله: 111 میلی‌گرم کلسیم ، 0.328 میلی‌گرم مس ، 11.10 میلی‌گرم آهن ، 264 میلی‌گرم منیزیم و 28 میلیگ‌رم منگنز است.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif