بهترین محصول گیاهی برای سلامت طحال

سلامانه: اگر دچار دردهای مفصلی هستید یا نقرس دارید پیشنهاد می‌شود این میوه گرمسیری را تهیه و مصرف کنید و از آن بهره ببرید.
دکتر محبوبه ابریشم‌کار، متخصص طب ایرانی درخصوص فواید این میوه گرمسیری در سلامانه گفت: مصرف «کبر»، این میوه با ارزش در درمان امراض کاربرد بسیار زیادی دارد. به عنوان مثال در کاهش و بهبود دردهای مفصلی، دیسکوپاتی و نقرس سودمند است و در بیماری‌های عصبی از جمله فلج، پارکینسون و لرزش بدن استفاده از آن سودمند خواهد بود. 

وی افزود: کَبَر دارای طبیعت گرم و خشک و یکی از محصولات مناطق گرمسیر است و از دیگر خواص آن می‌توان به ملین و مدر بودن و همچنین افزایش‌دهنده میل جنسی اشاره کرد. 

این متخصص طب ایرانی با تاکید بر اینکه کبر، بهترین محصول گیاهی برای سلامت طحال است، گفت: این میوه علاوه بر اینکه به بهبود عملکرد کبد و طحال کمک می‌کند، از بین برنده انگل نیز است. 

وی یادآور شد: در صورتی که گبر به صورت ترشی مصرف شود به دلیل ترکیب آن با سرکه، از شدت گرمی آن کاسته می‌شود و این ترشی را می‌توان قبل از غذا یا همراه با آن میل کرد.
 
دکتر ابریشم‌کار در نهایت با ذکر این نکته که بهتر است خانم‌ها در مصرف این میوه زیاده‌روی نکنند، گفت: کبر افزایش‌دهنده خونریزی عادت ماهیانه است.   

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif