ویروس کرونا از کودکان به بزرگسالان منتقل می شود؟

سلامانه: تحقیقات نشان می دهد موردی از انتقال بیماری کووید-۱۹ از کودک به فرد بزرگسال وجود نداشته است.

به گزارش سلامانه: پژوهشهای انجام شده درباره کروناویروس در کودکان نشان می‌دهد،کودکان نقش مهمی در انتقال بیماری کووید-۱۹ ندارند و آنها کمتر از بزرگسالان احتمال دارد به این ویروس آلوده شوند.
به گزارش ایسنا در این بررسی محققان نتایج به دست آمده از ۷۸ مطالعه در سراسر جهان را به ویژه چین که کانون اولیه شیوع کروناویروس بوده است، بررسی کردند. به گفته محققان شواهد حاکی از آن است بیماری کووید-۱۹ اغلب کودکان را کمتر درگیر می‌کند و در صورت ابتلا شدت بیماری بسیار نیست. همچنین مواردی از ابتلای کودکان به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ گزارش شده اما بسیار نادر بوده است. نقش کودکان در انتقال بیماری مشخص نیست اما به نظر آنان نمی‌توانند در انتقال بیماری نقش حائز اهمیتی داشته باشند.

محققان تاکید کردند: «در سراسر جهان شواهدی مبنی بر اینکه کودکی در گسترش و انتقال ویروس کرونا نقش داشته است مشاهده نشده هرچند لازم است شواهد بیشتری جمع‌آوری شود.همچنین در ارزیابی روی موارد قطعی و مشکوک ابتلا به کووید-۱۹ در کودکان شش تا ۱۰ سال مشخص شد ۳۲ درصد از آنان ناقل خاموش بوده‌اند. در مواقعی‌که علائم بیماری در کودک بروز پیدا می‌کند اغلب شدت پایینی دارد و بیشتر با نشانه‌های سرفه و تب همراه است.»
به گفته محققان کودکان نسبت به بزرگسالان کمتر درگیر این بیماری می‌شوند و فقط در ۰.۶ درصد از کودکان آلوده به کروناویروس علائم شدید بیماری مشاهده شده است.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif