دو راه معتبر برای تقویت سطح ویتامین D

سلامانه: دریافت مستقیم نور خورشید و مکمل‌های ویتامین D3، خوردن غذاهای سرشار از ویتامین D می‌‌تواند کمک کند، اما کمتر موثر است.

قرار گرفتن در معرض آفتاب

حتی دوره‌های کوتاه قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب به عنوان مثال 15 دقیقه 3 بار در هفته نمی‌‌توان بیش از حد ویتامین D را از خورشید گرفت. این در حالی است که قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور آفتاب، خطرات زیادی دارد. قرار گرفتن در معرض آفتاب خطر ابتلا به سرطان پوست را از جمله نوع ملانوم که خطرناکترین نوع سرطان پوستی است را افزایش می‌‌دهد. استفاده از کلاه‌های لبه دار، آفتاب گیر و کرم‌های ضدآفتاب و لباس‌های آستین بلند در هنگام قرار گرفتن در معرض افتاب می‌‌تواند اثرات منفی نور خورشید را کمتر کند.

متغیرهای زیادی وجود دارد که می‌‌توانند بر میزان ویتامین D شما در برابر نور خورشید تأثیر بگذارند:

  • هرچه رنگ پوست شما تیره تر باشد، ویتامین D کمتری تولید می‌‌کنید.
  • هر چه دورتر از استوا زندگی کنید، ویتامین D کمتری تولید می‌‌کنید.
  • ساعات کمتری در روز به معنای دریافت ویتامین D کمتر است.

مکمل‌ها

 

قبل از تنظیم میزان ویتامین D، باید سطح سرمی ‌‌ویتامین D را بدانید. این کار با یک آزمایش خون ساده انجام می‌‌شود که پزشک شما می‌‌تواند هنگام انجام روال جسمی‌‌ برای شما سفارش دهد. محققان ویتامین D سطح سرمی‌‌40-60 نانوگرم در میلی لیتر (نانوگرم / میلی لیتر) را توصیه می‌‌کنند. قبل از مصرف هرگونه مکمل، با پزشک خود در مورد خطرات و مزایای محصول صحبت کنید، همچنین یک سرم ویتامین D خوب برای شما مناسب است. اگر سطح شما به حد نرمال کاهش یافته است، باید میزان ویتامین D شما بر این اساس تنظیم شود. مصرف زیاد ویتامین D گاهی اوقات می‌‌تواند باعث ایجاد کلسیم بیش از حد در خون شما شود.

اگر قصد مصرف یک مکمل ویتامین D را دارید، اکثر متخصصان توصیه می‌‌کنند که از ویتامین D3 استفاده کنید، نه فرم D2.  

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif