چگونه از نرمی استخوان پیشگیری کنیم؟

سلامانه: قرار گرفتن در معرض نور خورشید بهترین منبع تامین ویتامین D است، در اکثر فصول سال، 10 تا 15 دقیقه قرار گرفتن در معرض آفتاب ظهر کافی است. با این حال اگر پوست تیره دارید، اگر زمستان است یا در عرض‌های جغرافیایی شمالی زندگی می‌کنید، ممکن است نتوانید ویتامین D کافی را از قرار گرفتن در معرض آفتاب دریافت کنید. علاوه بر این به دلیل جلوگیری از سرطان پوست، به ویژه در نوزادان و کودکان خردسال باید از قرار دادن آن‌ها در نور آفتاب به صورت مستقیم خودداری و یا همیشه از ضد آفتاب و لباس‌های محافظ استفاده کرد.
به دلیل جلوگیری از سرطان پوست، به ویژه در نوزادان و کودکان خردسال باید از قرار دادن آن‌ها در نور آفتاب به صورت مستقیم خودداری و یا همیشه از ضد آفتاب و لباس‌های محافظ استفاده کرد.
برای جلوگیری از راشیتیسم، مطمئن شوید که کودک شما غذاهایی که به طور طبیعی حاوی ویتامین D هستند، مانند ماهی‌های چرب مانند ماهی سالمون و ماهی تن، روغن ماهی و زرده تخم مرغ، یا مواد غذایی غنی شده با ویتامین D را مصرف می‌کند.
غذاهای غنی شده با ویتامین D عبارتند از:

  • مکمل‌های غذایی در نوزادان

  • غلات

  • نان

  • شیر، اما شامل غذاهای تهیه شده از شیر مانند ماست و پنیر نمی شود

  • آب پرتقال

برچسب‌ها مواد غذایی را بررسی کنید تا میزان ویتامین D غذاهای غنی شده مشخص شود.
اگر باردار هستید، در مورد مصرف مکمل‌های ویتامین D از پزشک خود سوال کنید.
دستورالعمل‌ها توصیه می‌کنند که همه نوزادان باید روزانه 400 IU ویتامین D دریافت کنند. به این دلیل که شیر انسان دارای ویتامین D کمی است، نوزادانی که به طور انحصاری از شیر مادر تغذیه می‌شوند باید روزانه مکمل ویتامین D دریافت کنند.
در صورتی که نوزادانی که از شیر خشک تغذیه می‌کنند به مقدار کافی ویتامین D دریافت نکنند، ممکن است به مکمل‌های ویتامین D احتیاج داشته باشند.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif