ده نکته‌ی مهم برای لاغری سریع

سلامانه: لاغری و رسیدن به تناسب اندام از دغدغه‌های امروز اکثر افراد است. برای رسیدن به خواسته‌تان حین تمرین این 10 مورد را مدنظر داشته باشید.

  •  قبل از انجام تمرینات، حتما بدنتان را گرم کنید

حداقل به مدت ده دقیقه قبل از شروع تمرینات، بدن تان را گرم کنید. تمرینات گرم کردن بدن، باعث بهبود جریان خون به کل بدن و عضلات شده و قلب تان را برای فعالیت های شدیدی که قرار است انجام دهید، آماده می کند. فایده ی دیگر کرم کردن بدن قبل از تمرینات این است که دمای بدن را بالا برده و باعث دریافت اکسیژن کافی برای بدن می شود. گرم کردن، نهایتا باعث می شود که لاغری سریع و کم کردن وزن را تجربه کرده و از آسیب های ورزشی حین تمرین جلوگیری کنید.

  • بعد از تمرین، به بدنتان استراحت دهید

هنگامی که تمرینات تان تمام شد، فورا زیر دوش آب گرم نروید و عجله ای برای خروج از باشگاه نداشته باشید. اجازه دهید بدنتان استراحت کرده و خنک شود. فراموش نکنید که سرد کردن بدن بعد از ورزش به همان اندازه گرم کردن قبل از تمرین اهمیت دارد. بعد از انجام تمرینات ورزشی قلب تان تند تر از حد نرمال می زند و دمای بدنتان بالاست و در واقع رگ های خونی تان کاملا منبسط هستند. هنگامی که بعد از تمرینات ورزشی بدن تان را سرد می کنید، در واقع این فرصت را ایجاد کرده اید که دمای بدن به حالت نرمال برگردد. اگر مرحله ی گرم کردن و سرد کردن بدن به درستی انجام شود، به شما کمک می کند که هنگام انجام تمرینات ورزشی، کالری بیشتری بسوزانید. برای سرد کردن بدن تان، دراز بکشید و چندین نفس عمیق بکشید و مدتی در این حال باقی بمانید.

  • حرکات کششی انجام دهید

انجام تمرینات هوازی باعث افزایش فعالیت عضلات و نهایتا لاغری سریع می شود. در واقع بدن تان را مجبور می کند که کالری زیادی بسوزاند. انجام تمرینات کششی، تاثیر فواید انجام تمرینات هوازی را دو چندان می کند.کشیدن بدن پیش از تمرین و گاها حین تمرین، عضلات بدن را منعطف کرده و حرکاتشان را نرم تر می کند. یعنی اینکه می توانید حین تمرین کردن، آزادانه حرکت کرده و عضلات تان قدرت بیشتری داشته باشد. در واقع حرکات کششی به بدن تان کمک می کند که برای فعالیت ورزشی آماده شده و ریسک آسیب های ورزشی کاهش یابد. بعد از انجام تمرینات، باز هم چند تمرین کششی انجام دهید تا تجمع اسید لاکتیک در عضلات تان را کم کنید. تجمع اسید لاکتیک در عضلات باعث گرفتگی و سفتی و نهایتا درد شدید عضلات می شود.

  • در انجام تمرینات هوازی تنوع را رعایت کنید

انجام تمرینات یکسان هوازی به طور روزانه هیچ کمکی به لاغری سریع و کاهش وزن تان نخواهدکرد. هنگامی که تمرینات مشابهی را هر روز تکرار می کنید، بدن تان به آنها عادت می کند و در واقع هیچ تاثیری نخواهد داشت. ضمنا این کار باعث می شود که عضلات در بعضی از نقاط بدن بیشتر از قسمت های دیگر حجم پیدا کنند و در واقع باعث ناهماهنگی در تناسب اندام شود. عدم تنوع در انجام تمرینات ورزشی، شما را دلزده و خسته کرده و باعث می شود که خیلی سریع از انجام تمرینات ورزشی دست بردارید. پس حتما در انجام تمرینات ورزشی تنوع ایجاد کنید.

  • حتما آخر هفته ها تمرین کنید

بعد از یک هفته تمرینات سخت و جدی، بهتر است که در تعطیلات آخر هفته تنبلی به خرج ندهید، چرا که این کار باعث کاهش روند شما در لاغری سریع خواهد شد. درست است که دلتان می خواهد آخر هفته ها استراحت کنید، اما اصلا لازم نیست که تمرینات سخت انجام دهید. فعالیت های مفرح ورزشی زیادی هستند که ورزش به نظر نمی رسند، اما به چربی سوزی بدن تان کمک می کنند. مثلا رقص های زومبا و هیپ هاپ، شنا کردن، دوچرخه سواری در محیطی کاملا فرح بخش و …. برای دست یافتن به لاغری سریع، نیز می توانید به سایت من و رژیم رفته و رژیم های غذایی سالم این سایت را دنبال کنید.

  • تمرین های ورزشی باید شدت داشته باشند

هنگامی که صحبت از تمرینات هوازی می شود، خیلی ها دویدن را ترجیح می دهند، اما اگر شما هم دویدن را ترجیح می دهید، بایستی شدت دویدن الویت شما باشد نه مسافت آن. این شدت دویدن است که به شما کمک می کند که به کاهش وزن و لاغری برسید. پس به جای اهمیت دادن به مسافت، سریع تر بدوید. این کار را می توانید به این ترتیب انجام دهید، دویدن آهسته 60 ثانیه، سپس تندتر دویدن به مدت 60 ثانیه. بایستی این الگو را به مدت 30 دقیقه و یا هر مدت زمانی که بدن تان اجازه می دهد، حفظ کنید. به یاد داشته باشید که همیشه اینتروال های با شدت زیاد، باعث می شود که حتی بعد از اتمام تمرینات، چربی بسوزانید.

  • پیش از انجام تمرینات چیزی بخورید

اگر دوست ندارید قبل از تمرینات هوازی چیزی بخورید، پس مطمئنا فواید چندانی نصیب‌تان نمی شود. انجام تمرینات ورزشی با معده‌ی خالی باعث کمبود انرژی شده و نتیجتا بدن به درستی به چالش کشیده نخواهد شد. حتما برای حفظ انرژی بدن تان، قبل از شروع تمرینات چیزی بخورید. حتما لازم نیست یک وعده‌ی کامل غذا بخورید. بلکه فقط کافیست یک سالاد کم حجم و یا یک اسنک کوچک بخورید که کم کالری باشد. خوردن موز برای این منظور بسیار خوب است. فراموش نکنید که حتما برای جلوگیری از کم آبی بدن، حین ورزش آب کافی بنوشید.
 
لباس و کفش مناسب بپوشید
برای افزایش راحتی و سرعت در انجام تمرینات هوازی باید کفش و لباس مناسبی بپوشید. چه بخواهید بدوید و یا پیاده روی کنید، در هر دو صورت پوشیدن کفش مناسب برای شما ضروری است. پوشیدن کفش‌های مناسب حین تمرینات ورزشی سنگین، ریسک آسیب اندام های بدن را پایین می‌آورد. همواره به خاطر داشته باشید که آسیب ناشی از پوشیدن کفش نامناسب می‌تواند تلاش‌های شما برای کاهش وزن را نابود کند.

  • آب کافی بنوشید

هنگامی که تمرینات شدید هوازی انجام می‌دهید، بدن‌تان بسیار عرق می کند و دهیدراته می شود. برای کمک به ترمیم بدن باید آب بیشتری بنوشید. اگر آب کافی ننوشید، مطمئنا بدن تان کم آب شده و باعث می شود که فشار خون تان بالا برود. یعنی اینکه بدن تان سود چندانی نبرده و کاهش وزن قابل توجهی را تجربه نخواهید کرد. پس همیشه قبل از شروع تمرینات ورزشی، آب بنوشید و در حین تمرین نیز حتما مکررا جرعه جرعه آب بنوشید.

  • هیچ وعده غذایی را حذف نکنید

نکته‌ی دیگری که باعث کاهش وزن سریع‌ شما می شود، خوردن تمامی وعده های غذایی می باشد. هرگز هیچ وعده‌ی غذایی را حذف نکنید، بلکه سعی کنید همواره تغذیه سالم داشته و روند تغذیه سالم را حفظ کنید. به منظور افزایش سرعت کاهش وزن و لاغری سریع، رژیم غذایی کم کالری و کم کربوهیدرات را در پیش بگیرید. یک رژیم غذایی سالم، بایستی سرشار از مواد مغذی چون پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌ و کربو هیدرات ها باشد. به منظور رعایت تغذیه ی سالم و مناسب می توانید به سایت من و رژیم مراجعه کرده و با دستورات رژیم درمانی این سایت همراه شوید.
 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif