4 حرکت ورزشی برای تقویت دست

سلامانه: اگر بعد از احساس خستگی در دست‌تان با کشیدگی آن احساس درد دارید، بهتر است به فکر تقویت دست و انگشتان خود با یکسری تمرین‌های ورزشی باشید. این تمرین‌ها به شما کمک می‌کند که میزان تحرک دستتان بیشتر شود و احساس خشکی و سفت شدن کمتری در این عضو بدن داشته باشید.
 

مشت کردن دست
بهتر است برای شروع این تمرین ساده را انجام دهید: -دست خود را کاملا مشت کنید، انگشت شصت باید روی دیگر انگشتان باشد. -۳۰ تا ۶۰ ثانیه در این حالت بمانید. سپس دست خود را باز کرده و انگشتان خود را کاملا بکشید. -این تمرین را برای هر دست حداقل ۴ بار تکرار کنید.

نیشگون گرفتن توپ
این تمرین به تقویت ماهیچه های انگشتان و شصت کمک می کند. با انجام این تمرین شخص راحت تر می تواند کلید را بچرخاند، بسته بندی مواد غذایی را باز کند و کارهای ظریف را انجام دهد. -یک توپ فومی نرم را بین نوک انگشتان و شصت نیشگون بگیرید. - ۳۰ تا ۶۰ ثانیه در این حالت بمانید. برای هر دست این تمرین را ۱۰ تا ۱۵ بار تکرار کنید. این تمرین را ۲ تا ۳ بار در هفته تکرار کنید، اما بین تمرین ها ۴۸ ساعت دست را استراحت دهید. اگر مفصل شصت آسیب دیده، این تمرین را انجام ندهید.

کشش پنجه
این حرکت کششی به افزایش دامنه حرکتی انگشتان دست کمک می کند. -دست خود را در حالیکه کف دست مقابل چهره است، باز کنید. -نوک انگشتانتان را خم کنید به گونه ای که قاعده هر مفصل انگشت را لمس کند. دست شما باید تا حدودی شبیه به یک مشت باشد. -۳۰ تا ۶۰ ثانیه در این حالت بمانید و سپس رها کنید. این تمرین را برای هر دست حداقل ۴ بار تکرار کنید.

باز کردن شست
تقویت عضلات شست به فرد کمک می کند اجسام سنگین مثل قوطی های کنسرو یا بطری ها را به راحتی در دست بگیرد و یا زمین بگذارد.
- دست خود را به حالت کاملا باز روی میز بگذارید. همانند تصویر کشی را دور تا دور دست و در قاعده مفاصل انگشتان ببندید.
- به آرامی و تا جایی که می توانید شست را از انگشتان دور کنید. -30 تا 60 ثانیه در این حالت بمانید.
- این تمرین را ۱۰ تا ۱۵ بار برای هر دست انجام دهید. می توانید این تمرین را ۲ تا ۳ بار در هفته انجام دهید، اما بین تمرین ها ۴۸ ساعت دست را استراحت دهید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif