فواید مکمل پروتئین برای کودکان چیست؟

سلامانه: به دلیل اهمیت رشد و نمو در کودکان، دریافت پروتئین کافی بسیار حائز اهمیت است. می‌توان پروتئین موردنیاز بدن کودک را با گنجاندن گوشت، مرغ، ماهی، تخم مرغ، پنیر، ماست، لوبیا و عدس در برنامه غذایی او تامین کرد. 
از آنجایی که ممکن است کودکان به دلیل فعالیت بدنی زیاد و یا عدم خوردن غذا به میزان لازم پروتئین کافی دریافت نکنند، می‌توانند به توصیه متخصص برای رشد و عملکرد مناسب، از مکمل استفاده کنند. در ادامه در سلامانه به شما خواهیم گفت که کدام کودکان به آن نیاز بیشتری دارند. 

آیا مکمل پروتئینی برای کودکان بی خطر است؟
در صورتی که کودکی به شیر حساسیت داشته باشد و یا عدم تحمل لاکتوز داشته باشد، ممکن است نتواند از مکمل پروتئین نیز استفاده کند.

نیاز به پروتئین روزانه در رژیم غذایی کودکان 
کودکان بین سنین 1 تا 3 سالگی به 13 گرم پروتئین نیاز دارند.
کودکان بین سنین 4 تا 9 سالگی به 19 گرم پروتئین نیاز دارند.
کودکان بین سنین 9 تا 13 سالگی به 34 گرم پروتئین نیاز دارند.
پسران نوجوان می توانند 52 گرم و دختران نوجوان 46 گرم پروتئین دریافت کنند.

نکته مهم: در صورتی که این میزان پروتئین از طریق برنامه غذایی دریافت نشود، با مشورت متخصص می‌توانید از پروتئین وی برای تامین پروتئین مورد نیاز روزانه کمک بگیرید.
چه گروهی از کودکان نیاز به دریافت پروتئین اضافی دارند؟
- کودکان با کمبودهای تغذیه ای: اگر کودک از کمبود پروتئین رنج می برد، اضافه کردن پروتئین به برنامه غذایی می تواند ایده خوبی باشد. استفاده کوتاه مدت از مکمل های پروتئینی بدون دریافت کالری بالا که منجر به چاقی شود می تواند کمک کننده باشد.
- کودکانی که به خوبی غذا نمی خورند: اکثر کودکان در غذا خوردن دارای سلیقه خاص هستند و بسیاری از غذاها را دوست ندارند.
اگر کودک میل به غذا خوردن ندارد، با تجویز پزشک با افزودن مکمل پروتئین به غذا می‌تواند باعث اطمینان از دریافت مواد مغذی کافی باشد. پروتئین می تواند راهی آسان برای کمک به جبران کمبود پروتئین باشد.
- کودکانی که بسیار فعال هستند: کودکانی که ورزشکار هستند ممکن است نیاز به پیروی از رژیم های غذایی ویژه داشته باشند که توسط متخصصان تغذیه توصیه می شود. اضافه کردن پروتئین به برنامه غذایی کودکان ورزشکار می تواند راهی آسان و سریع برای جذب مواد مغذی بدون اضافه کردن یک وعده غذای اضافی باشد.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif