چرا ابروهای نازکی دارم؟

سلامانه: اگر به تازگی و به‌طور ناگهانی ابروهایتان نازک شده ممکن است به علت اختلالی در بدنتان باشد. 

به گزارش سلامانه به نقل از steptohealth افزایش سن، بارداری، استرس و اضطراب از عوامل ریزش ابرو در افراد مختلف محسوب می‌شود.

از دست دادن موی ابرو در یک یا هر دو ابرو می‌تواند به علت مشکلات پوستی یا عدم تعادل هورمونی، بیماری‌های خود ایمنی یا مصرف برخی از داروهایی باشد که این داروها روی فولیکول مو تاثیر می‌گذارند. از دست دادن موی ابرو می‌تواند به علت کم‌کاری تیرویید نیز باشد.
 به‌طور کلی هم می‌توان گفت ابروهای نازک به ژنتیک هر فرد مربوط است و اغلب زنانی که ابروهایی نازک دارند معمولا روی بدنشان نیز موهای کم و نازکی دیده می‌شود. در صورتی که مشخص شد علت نازک بشدن ابروهایتان به خاطر وجود اختلال و بیماری در بدن نیست، به شما در سایت سلامانه پیشنهاد می‌کنیم به کمک روغن‌های گیاهی ابروهایتان را تقویت کنید. 

تجویز روغن کرچک برای داشتن ابروهای پرپشت 
اگر هیچ‌گونه اختلالی در بدن ندارید ولی موی ابروی شما نازک شده، برای پرپشت شدن ابروهایتان از روغن کرچک استفاده کنید. این روغن گران‌بها سال‌ها به عنوان مسهل مورد استفاده قرار می‌گرفته است در حالی که خواص دیگری چون پرپشت کردن و محکم کردن ابرو و رشد آن را نیز برعهده دارد. 

روغن را می‌توانید از داروخانه تهیه کنید و سپس هر شب بعد از شستشوی صورت و هنگام رفتن به رخت‌خواب آن را به ابروهایتان بزنید. برای این کار به ریملی نیاز دارید که دیگر تمام شده است و از آن استفاده نمی‌کنید. برس ریمل را در روغن زده و آن را از ابتدا تا انتهای ابروی خود بکشید.

این کار را 3 تا 5 بار تکرار کنید و بگذارید تا روغن تا صبح روی ابروی شما باشد. با تداوم در انجام این‌کار طی یک تا دو هفته شما با نتایج شگفتی‌آوری روبرو می‌شوید. اگر می‌خواهید نتایج مثبت همچنان ادامه پیدا کند بهتر است این کار را هر شب تکرار کنید. حتی می‌توانید این کار را روی مژه‌های خود نیز انجام دهید تا صاحب مژه‌های بلندتر و ضخیم‌تری شوید.

 

ترکیب روغن رزماری و روغن کرچک 

می‌توانید از ترکیب روغن رزماری و کرچک برای تقویت ابروهایتان استفاده کنید. بعد از ترکیب این دو  به کمک یک گوش‌پاک کن یا پنبه که آن را به روغن آغشته کرده‌اید، هر صبح و شب روی ابروهای خود بکشید.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif