تشخیص مناسب بودن مدل مو

سلامانه :شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که زمان بسیاری را صرف درست کردن و آرایش موهایتان می‌نمایید، ولی در انتها از نتیجه کار رضایت چندانی ندارید. اما اگر از مدل‌هایی که متناسب با صورت شما نیست آگاهی داشته باشید، این نارضایتی‌ها به حداقل می‌رسد.

1 - یک زمان بی‌ارزش، صرف درست کردن موها شود
برخی از مدل‌ها وجود دارند که همیشه یک زمان طولانی برای تکمیل شدن، لازم دارند. برای مثال، تا 8 ساعت طول می‌کشد تا موهایتان را به‌صورت پیچ‌و‌تاب‌های بسیار کوچک، درآورید. شاید موهایتان بیش از حد بلند نیستند، که مانند 150 تاب کوچک روی موهای طبیعی بلند، زمان ببرند. ممکن است مدل موهایی وجود داشته باشند که 3 تا 4 برابر بیشتر نسبت به بقیۀ مدل‌های طبیعی، برای کامل شدن، زمان ببرند و زمانی که شما مدل را کامل کردید، ممکن است فکر کنید که "آیا آن واقعاً ارزش همۀ این‌ها را داشت؟"
مدل "وَش"، 3 ساعت و یک "آپ‌دو ساده" که برای درست شدن یک ساعت زمان می‌برد، ممکن است مناسب شما نباشد. اگر شما از اینکه برای انجام چنین مدل‌ها و سبک‌هایی زمان بگذارید، لذت می‌برید، آن را انجام دهید؛ اما آن‌هایی که حس می‌کنند مجبور هستند به منظور دستیابی به مدل موهایی که قابل‌قبول باشند، ساعت‌ها وقت بگذارند، ممکن است نیاز به تجدیدنظر داشته باشند. موهای طبیعی برای درست شدن، نیاز به زمان طولانی ندارند. برای مثال شخصی که موهای خیلی پیچ‌پیچی و بلند تا کمرش دارد، می‌تواند ساعت‌ها برای موهایش وقت صرف کند، اما ناگزیر و مجبور نیست.
2 - کاهش بازده
فهمیدن اینکه آیا یک مدل مو بیش‌ از‌ حد زمانبر است یا نه، کار آسانی می‌باشد، اما از آن مشکل‌تر، تعیین زمانی است که مزایای یک مدل مو در کنار اشکالات آن، نیاز دارد. اگر شما مدل مویی را انتخاب کنید که برای موهای شما، مجموعه‌ای از مشکلات را ایجاد کند، این احتمالاً بهترین گزینه برای شما نمی‌باشد. برای مثال، مدل موهای "محافظ" که بر خط موها، فشار می‌آورد، در نهایت منجر به سلامت انتهای موها و عقب کشیدن قسمت جلوی موها، خواهد شد. مطمئن شوید که با وجود نشانه‌های روشن و واضحی که نشان می‌دهد که آن مدل برای موهای شما، مضر است، به استفاده از آن مدل، ادامه نمی‌دهید. حتی معمولاً مدل‌های توصیه‌شده، ممکن است اثرات مضر بر روی موهای شما داشته باشند. این به این معنی نیست که آن مدل مو و حتی موهای شما، مشکلی دارد. یک مدل مو ممکن است برای شما مناسب نباشد.
3 - شما نمی‌توانید با آن کار کنید
رابطۀ بین تکنیک، مدل و سلامت مو بسیار مهم است و اینکه آدم‌ها در مورد چگونه به نظر رسیدن موهایشان، حس خوبی داشته باشند. یک سری گزینه‌هایی برای درست کردن مدل موها وجود دارند که منجر به سلامت موها می‌شوند. احساس نکنید که به استفاده از سبک و مدل مویی نیاز دارید که برای شما، ناخوشایند است. شما نبایستی لباسی را بپوشید که فکر می‌کنید دور از خواست‌های شماست، بنابراین برای استفاده از مدل موی شیکی که با آن احساس اعتماد به نفس و راحتی ندارید، احساس تعهد و وظیفه نکنید. احساس رها بودن و استفاده از مدل موهای سالم، ضد‌ و‌ نقیض نمی‌باشند. اگر شما از مدلی استفاده می‌کنید که باعث شود وقتی شخص خاصی از جایی دیگر می‌آید، بخواهید مخفی شوید، پس آن مدل برای شما نیست. طبیعی بودن، شکل و فرمی از مو نیست که شما نیاز داشته باشید تا سبک و مدل را قربانی کنید. برای دستیابی به موهایی که در شما مطلوبیت بیشتری را به وجود آورد، عقل را با مدل، موازنه کنید.
منبع-banoyealvand.com