درمان چشمان پف دار

سلامانه : اگر شما هر روز صبح با چشمان پف کرده از خواب بیدار می شوید،باید بدانید چشمان پف‌دار با جبران کمبود خواب درمان نمی شود به گفته دکتر کتی رید، دبیر دانشکده متخصصین امراض پوستی خواب طولانی، دلیل بروز پف چشم ها نیست. مشاهده علمی که ارتباط بین کمبود خواب و چشمان پف کرده را ثابت می کند وجود ندارد. پف زیر چشم به علت یک لایه نازک چربی زیر پوستی در اطراف چشم‌ها ایجاد می شود این لایه در همه وجود دارد ولی به سختی دیده می شود با افزایش سن و پیری کشش پوست کم می شود لذا این لایه پیداتر شده و زیر چشم را پف دار نشان می‌دهد. و گاهی نیز مثل بالشتک‌های تیره در زیر پوست پیدا می شوند. در برخی افراد پف‌های زیر چشم زود تر رخ می دهد که در بیشتر موارد علت آن ژنتیکی است. و راهی هم برای درمان آن نیست

برخی می گویند چای کیسه‌ای، برش‌های خیار و یخ در کم کردن پف چشم اثر دارد اما دکتر رید می گوید تنها راه برطرف نمودن لایه چربی علت اصلی برآمدگی زیر چشم، جراحی پلاستیک است.

چگونه پف زیر چشم را پنهان کنیم؟

دکتر رید، می گوید بهتر است فوراً به سراغ جراحی نروید. 
دیان داستینگ، آرایشگر هنرمند، چند راه را برای پنهان کردن پف های زیر چشم بیان می کند. او می گوید:
از پوشش دهنده‌های معمولی و کرم‌های چشم برای پوشش دایره‌های سیاه استفاده کنید. برای این کار:
ابتدا قسمت پف دار زیر چشم را مرطوب نمایید با کرم‌های دور چشم زیر چشم را چرب کنید سپس از کرم با SPF 15 استفاده نمایید این کرم افشانه‌های سبکی دارد که سبب کاهش دایره‌های تیره می شود.
پوشش دهنده‌ها را در گوشه چشم فقط به قسمت‌های تیره استفاده کنید اگر در نواحی روشن‌تر مالیده شود پوست بسیار روشن می‌شود.
رنگ پوشش دهنده مهم است پوشش دهنده‌ای که هم‌رنگ با تونالیته پوست باشد مناسب است دقت داشته باشید که از رنگ‌های خیلی روشن یا خیلی تیره استفاده نکنید. زیرا، توجه افراد را به قسمت پف زیر چشم شما بیشتر می شود.
چند لیوان آب بنوشید - اگر شما یک شام بسیار شور بخورید و یا قبل از خواب گریه کنید سبب افزایش پف کردگی در صبح می شود نوشیدن مقدار زیادی آب تورم پایین چشم را کاهش می دهد در طول روز با حفظ آب آشامیدنی، خودتان را هیدراته نگه دارید. 
از نوشیدن کافئین و الکل اجتناب کنید.
چیزی سرد روی چشم خود بگذارید - پف کردگی چشم در اثر تجمع مایعات در بافت های اطراف چشم ها است و مانند سایر انواع تورم، با استفاده از کمپرس سرد کاهش می یابد. خیار سرد به اندازه مناسب برای چشم ها موثر است و به طور موقت پف کردگی را کاهش می دهد. به مدت 15 دقیقه روی چشم بسته قرار دهید. می توانید به جای خیار مرطوب از کیسه های چای که به مدت 15 دقیقه در فریزر گذاشته شده و سپس برای مدت 15 دقیقه بر روی چشم قرار دهید.