سریع و بی خطر لاغر شوید

سلامانه :اگر به دنبال کاهش وزن و رژیم غذایی مناسبی هستید، حتما یکی از شرایط شما برای انتخاب رژیم خوب، سرعت اثر گذاری آن است.

اجازه دهید به شما کمک کنیم و جستجوی شما را محدود نماییم. رژیم های لاغری عجیب و غریب برای سلامتی شما مناسب نبوده و برای لاغر شدن و سالم ماندن به شما کمکی نخواهند کرد.نگران نباشید، هنوز گزینه های سالم تری نیز یافت می شوند. شما می توانید بدون خطر وعوارض بعدی، هر هفته 1.4 کیلوگرم و یا بیشتر، تنها به وسیله ی ورزش و رژیم غذایی سالم،در خانه وزن کم نمایید.
چگونه سریعا لاغر شویم
اگر شما قادر باشید روزانه 500 کالری بیشتر از مواد غذایی دریافتی خود،بسوزانید،درعرض یک هفته نیم تا یک کیلوگرم وزن کم خواهید کرد.اگر میخواهید سریع تر لاغر شوید باید میزان فعالیت بدنی خود را بیشتر کرده و کم تر هم غذا بخورید.
مثلا اگر میزان کالری مصرفی روزانه ی شما 1050 تا 1200 است و هر روز یک ساعت ورزش می کنید، و وزنی حدود 110 کیلوگرم دارید،خواهید توانست در اولین هفته 1 تا 2 کیلوگرم وزن کم نمایید. دقت داشته باشید که کم کردن کالری بیش از این مقدار، به علت خطرات احتمالی بعدی آن، مجاز نیست.
حذف نمک و نشاسته از رژیم غذایی،فقط موجب کاهش آب بدن می شود و تاثیری بر چربی های درون بدن نخواهد داشت.
رژیم غذایی برای کاهش وزن سریع
به گفته ی محققان،چند پیشنهاد مفید برای کاهش وزن ،کاهش میزان مصرف نشاسته ،قند و چربی حیوانی موجود در گوشت و لبنیات است.برای کاهش وزن سریع باید روی مصرف میوه ،سبزیجات،سفیده ی تخم مرغ،سویا و محصولات آن،سینه ی مرغ البته بدون پوست آن،ماهی،لبنیات فاقد چربی،و گوشت بدون چربی تمرکز کنید.در ادامه به چند نکته ی مفید دیگر اشاره خواهیم کرد:
• سبزیجات بخورید تا احساس سیری بکنید.
• مقدار زیادی آب بنوشید.
• غذاهای اغوا کننده را از خانه خارج نمایید.
• خود را به کاری مشغول نمایید تا از روی بی حوصلگی شروع به خوردن نکنید.
• غذایی که میخورید را در بشقاب بریزید و به محتویات یخچال ناخنک نزنید.
• وعده های اصلی غذایی را حذف نکنید.
• یادداشتی برای خوراکی هایی که میخورید داشته باشید و لیستی از چیزهایی که میخورید تهیه نمایید.
حتی اگر این لیست را بر روی دستمال سفره بنویسید و پس از میل کردن غذا دور بریزید،این کار را انجام دهید زیرا این گونه نسبت به خودتان مسئول خواهید شد.و این کار ابزاری موثر برای کاهش وزن خواهد بود.
به جز نوشتن اینکه چه خورده اید و چقدر خورده اید و کی خورده اید،می توانید احساس خود را پیش از خوردن یادداشت کنید.بنویسید که عصبانی،ناراحت و یا بی حوصله بوده اید.زیرا اغلب احساسات ما بر میزان غذایی که می خوریم تاثیر می گذارند.پس احساسات ما پیش از خوردن غذا،تعیین کننده ی میزان خوراک ما خواهد بود.
اگر رابطه ای طولانی مدت میان احساسات و میزان غذا خوردن تان مشاهده کردید،حتما جهت رفع مشکل به مشاور مراجعه کنید.برای حل این مشکل مشاوران کمک بزرگی خواهند بود.
داشتن فعالیت بدنی برای لاغرشدن سریع
زمان آن رسیده است که تحرک بیشتری داشته باشید!مطالعات نشان می دهد که کاهش وزن به حداقل یک ساعت فعالیت ورزشی متوسط در روز نیاز دارد.
برای انجام تمرینات قلبی و قدرتی برنامه ریزی کنید.
تمرینات قلبی بیشترین میزان کالری ممکن را می سوزاند بنابرین برای کاهش وزن سریع ایده آل خواهد بود.اما پس از آن نیاز خواهید داشت که چند ساعت در هفته تمرینات قدرتی انجام دهید. برای اینکه بیشترین میزان چربی را بسوزانید،باید پس از گرم شدن کاری کنید که عرق کنید.بهتر است در تمام طول مدت ورزش عرق کنید.
اگر در حال حاضر ورزش نمی کنید و بیماری مزمنی دارید یا وزن بسیار زیادی دارید،عاقلانه است که ابتدا برای دریافت مشاوره به پزشک مراجعه نمایید.
به خودتان فشار نیاورید. لازم نیست خیلی زود یا خیلی زیاد لاغر شوید.برای جلوگیری از آسیب ها،مواظب خودتان باشید.
یک راه برای رسیدن به سطح مناسب تمرینات ورزشی، انجام تمرینات وقفه دار است(interval training) به این صورت که از تمرینات شدید شروع کرده و سپس آرامتر ورزش می کنید این الگو را در سراسر مدت زمان تمرین خود ادامه دهید.
تمرینات وقفه دار این امکان را برای افراد فراهم می کند که بدون نیاز به اینکه تمام مدت تمرین را به صورت شدید سپری کنند، بتوانند سخت تر تمرین کنند.و با گذشت زمان،هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، سوزاندن کالری بیشتر ،آسان تر خواهد شد.
رژیم های مد روز و رژیم های ضربتی
من هم میدانم که رژیم های عجیب و غریبی که به شما وعده ی لاغری در مدت زمانی کوتاه را می دهند تا چه حد می توانند وسوسه انگیز باشند،به خصوص اگر شما وزن زیادی برای از دست دادن داشته باشید.
اما به خاطر داشته باشید که اگر یک رژیم غذایی آنقدر خوب است که به نظر تخیلی می رسد،احتمالا همین طور است.
لطفا برنامه هایی را هم که مروج قرص های سم زدا، ملین،نخوردن غذا،یا هر عامل دیگری است که وعده ی کاهش وزن بیشتر از 1تا2 کیلوگرم در هفته را به شما می دهد، فراموش کنید.این رژیم های برای سلامتی مضر و خطرناک هستند.
در حقیقت، دریافت کالری کمتر از 1050 تا 1200 در هر روز،می تواند اثری معکوس داشته باشد.زیرا داشتن عضلات قوی از ملزومات لاغر شدن است.
وقتی کالری مصرفی شما بسیار کم باشد، شما چربی از دست خواهید داد اما ماهیچه های تان نیز تحلیل خواهند رفت که بدترین اتفاق ممکن نیز همین خواهد بود. زیرا سوخت وساز بدن شمارا آهسته خواهد کرد و افزایش شدت یا مدت فعالیت بدنی غیر ممکن خواهد بود.
رژیم های عجیب و غریب مضرات دیگری هم دارند،شما باید تمام چیزهایی که دوس دارید را برای مدتی نخورید.شما نخواهید توانست مدت زیادی چنین رژیمی را تحمل کنید و مجددا به نقطه ی شروع باز خواهید گشت.
پس، با تمام قوا برای رسیدن به هدف خود که همانا کاهش وزن و تثبیت آن است، تلاش کنید. اما از مسیر درست لاغری خارج نشوید تا بتوانید موفقیت خود را در طولانی مدت نیز حفظ کنید.

منبع-سایت سدان مد