3 اصل مهم برای حفظ سلامت و زیبایی خانم ها

سلامانه : این روزها ورزش کردن دیگر یک ژست اجتماعی نیست.

جای بسی خوشحالی است که در دنیای پر مشغله این جامعه امروزی، بسیاری از خانم ها با وجود مشغله های کاری و مسئولیت های زندگی، ورزش را به عنوان یکی از مهمترین اولویت های زندگی خود قرار داده و همین امر، خود موجب حفظ سلامتی ، تناسب اندام و افزایش اعتماد به نفس این افراد شده است.
از آنجاییکه بسیاری از خانم ها برای انجام صحیح حرکات متنوع ورزشی و برنامه ریزی مدون، با مراجعه به منابع مختلف اینترنتی، افراد حرفه ای ، کتاب و … سعی دارند از بهترین ها برای کسب نتیجه مطلوب استفاده کنند، بهتر است اینکار را با بررسی دقیق و همه جانبه انجام داده و از منابع کاملا معتبر اطلاعات مفیدی را در مورد نحوه ورزش کردن صحیح دریافت نمایند.
در این مقاله قصد داریم ۳ اصل بنیادی حفظ سلامت و زیبایی خانم ها را با هم مرور کنیم :

رژیم غذایی صحیح و مغذی داشته باشید

تغذیه صحیح یکی از اصول داشتن یک زندگی سالم و با نشاط است. رعایت رژیم غذایی مغذی در همه افراد، موجب حفظ انرژی مورد نیاز بدن وتناسب اندام آنها خواهد شد.با کمک یک رژیم غذایی مناسب، به راحتی می توانید وزن ایده ال خود را حفظ کرده و از بروز بسیاری از بیماریها جلوگیری کنید.
به علاوه، غذاخوردن صحیح باعث کاهش استرس، شادابی، زیبایی، کاهش علائم یائسگی و بالا بردن کیفیت زندگی در افراد خواهد شد.

ورزش کردن با برنامه ای مدون را فراموش نکنید

همانطور که در مقالات گذشته آمده بارها تاکید کردیم، داشتن برنامه منظم ورزشی اهمیت ویژه ای بر نتیجه کار خواهد داشت.ورزش با بهبود شرایط جسمی و روحی فرد، حفظ زیبایی و تناسب اندام و وزن مناسب با سن و شرایط بدنی فرد، زندگی سالم و پر از انرژی مثبت را  به ارمغان خواهد آورد.
در ضمن، ورزش کردن صحیح و اصولی و منطبق با  شرایط بدنی هر فرد ،مانع از بروز بسیاری از بیماریها و به تعویق انداختن علائم پیری می شود.
در دوران قاعدگی اصول ورزشی خاص این دوره را زیر نظر مربیان مجرب رعایت کنید.
اگر به تازگی شروع به ورزش کرده اید، توصیه می کنیم که حتما با مربیان حرفه ای در این زمینه مشورت کرده و حرکات ورزشی را کاملا صحیح آغاز کنید. چرا که اجرای نادرست بسیاری از حرکات ورزشی، موجب صدمه به بدن و بروز مشکلات بعدی خواهد شد.

با معاینه به موقع و منظم توسط پزشک، از سلامت خود مراقبت کنید

خانم ها در دوره ای از زندگی خود با مواردی مثل قاعدگی و بعد از آن، یائسگی، گاهی کم خونی و از این قبیل رو به رو هستند. بنابراین پیشنهاد می کنیم علاوه بر داشتن یک برنامه غذایی کاملا مغذی و ورزش های مناسب با شرایط بدنی خود، با فواصل معینی به پزشک مراجعه کرده و به دقت معاینه شوید. این معاینات، موجب حفظ سلامت جسمی و جلوگیری از بروز بیماریهای خاص زنان و دیگر مشکلات جسمی در آینده خواهد شد.
سالم و بانشاط باشید.

منبع-مه شو