6 اشتباه در برداشتن ابرو

سلامانه : یک متخصص برای حفظ و نگهداری ابرو، 6 روش که ممکن است باعث خرابی قوس‌های ( ابروی ) شما شوند را بیان کرده است.

6 اشتباه در مورد ابرو که شاید شما هم انجام دهید

شما ابروهایتان را موم انداخته یا بند می‌اندازید
این روش‌ها به طور کلی برای صورت شما مناسب نمی‌باشند. موم انداختن و بند انداختن یک روش خیلی خوب برای آراستن و مرتب کردن موهای بدن یا موهای چانه هستند، اما نه برای ابروها. موم انداختن اطراف ابروهای شما، به نوبۀ خود می‌تواند صورت شما را پیرتر نشان دهد.

شما فقط یکبار در هفته موهایتان را می‌کَنید

برای موم انداختن و بند انداختن باید به آرایشگر مراجعه کرد. اما اگر شما فکر می‌کنید نیاز دارید زود به زود موهایتان را بکنید، در آن هنگام باید قادر باشید آن را در یک مُدل خیلی خوب، حفظ کنید. این، زمانِ تجدید نظر کردن در روش نگهداری ابروهای شما، می‌باشد. اگر شما یک یا دو هفته صبر کنید، موهای شما در همه جا جوانه زده و سبز می‌شوند و دانستن اینکه کدام یک تازه درآمده و کدام یک باید بماند، سخت خواهد بود. بهترین راه حل؟ موهای ابروهایتان را بین دوش گرفتن و آرایش کردن خود، بردارید.

ابروهایتان را با رنگ موهایتان تطبیق دهید

تنها کسانی که می‌توانند واقعاً از این گزینۀ ساده فرار کنند و دور بمانند، خانم‌های با موهای تیره که همه یک سایه دارند، می‌باشند. اما اگر شما یک برونِت (دارای موهای مشکی، قهوه‌ای یا خرمایی) بوده و های‌لایت دارید، باید ابروهایتان را با آن تارهای روشنتر جور کرده و تطبیق دهید. برای مثال، روشنتر کردن ابروهایتان با یک ریمل ابرو، چشم‌های شما را مشخص‌تر می‌کند. اگر شما یک بلوند با پوست روشن تا متوسط هستید، این قانون معکوس است. هر شخصی با هر چیز روشن، نیاز دارد که یک کمی تیره‌تر شود. 
اول ابروهایتان، سپس پایه
با توجه به اینکه چقدر ابروها، چارچوبِ صورت شما هستند، قابل درک می‌باشد که چرا ممکن است شما کار ابروهایتان را قبل از استفاده از رژگونه، برنزه‌کننده و مانند آن، انجام دهید؛ اما آن یک اشتباه عمده و بزرگ می‌باشد. این مهم است که ابتدا رنگ چهرۀ خود را درست کنید. اگر شما صورت شسته، بی‌رنگ و رو و بدون هیچ رژگونه دارید شما بیش از حد، ابروهایتان را آرایش خواهید کرد. این شبیه به روشی است که اگر  خانم‎‌ها کار ابروهایشان را برای آخر بگذارند همیشه در نهایت به حد افراط از ریمل و خط چشم استفاده می‌کنند.

شما فقط از یک محصول مخصوص ابرو استفاده می‌کنید

به خاطر می‌آورید که چقدر احساس غرور کردید وقتی که اولین مداد ابرو را خریدید؟ بسیار خوب، تصور کنید این احساس برای شما 3 بار تکرار شود زیرا می‌توانید از 3 محصول روزانه برای ابروهایتان استفاده کنید: مداد برای ساختار، پودر برای رنگ و بعد یک ژل برای مستقر ساختن موها و نگه داشتن آن‌ها در محل.

شما از بیرون شروع می‌کنید و راه خود را به سمت درون ادامه می‌دهید

منطق می‌گوید که بهترین مکان برای شروع هر چیزِ خوب، در نخست است. به‌ هر‌ حال، منطق زیبایی اغلب مخالفت می‌کند. چیزی که شما واقعاً می‌خواهید برای شروع انجام دهید، در وسط ابروهای شماست؛ جایی که به طور طبیعی پُرترین قسمت می‌باشد. از آنجا به آرامی به سمت دُم ابرو، بروید. زمانی‌که شما این کار را انجام دادید، به ابتدای ابرو برگشته و چند ضربۀ آهستۀ نرم و ظریف را اضافه کنید، آنقدر که زاویۀ داخلی نسبت به زاویۀ خارجی، روشن‌تر شده و طبیعی‌تر به نظر برسد.
منبع-banoyealvand.com