داروهای اعصاب شوره سر را تشدید می‌کند

داروهای اعصاب شوره سر را تشدید می‌کند

یک متخصص پوست و مو معتقد است: استفاده از داروهای اعصاب شوره سر را تشدید می‌کند.

 

دکتر حسین کاووسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه سه تا پنج درصد افراد شوره سر دارند، اظهار داشت: شوره سر معمولی که با عنوان درماتیک سبوروئیک از آن یاد می‌شود یک نوع اگزمای پوستی است و علت شناخته شده‌ای ندارد.

 

وی با اشاره به شیوع بالای این عارضه پوستی، ادامه داد: شوره معمولا با خارش سر همراه است و سه تا پنج درصد افراد جامعه به آن مبتلا هستند.

 

وی افزود: استرس روحی، استفاده از برخی داروها خصوصا داروهای اعصاب و سرما از جمله عوامل تشدید کننده شوره سر هستند که این پزشک متخصص از آنها نام برد.

 

کاووسی تصریح کرد: ممکن است شوره سر زمینه ارثی داشته باشد، اما بررسی درباره شیوع بیشتر آن بین خانم‌ها و آقایان انجام نشده است.

 

وی افزود: یک مقطع زمانی که شوره سر در آن بیشتر بروز می کند زمان شیرخوارگی و اوایل تولد فرد است.

 

به گفته این متخصص پوست و مو، دوران دیگری که شوره سر در آن شیوع بیشتری پیدا می کند همزان با بلوغ فرد است که تا میانسالی ادامه پیدا می کند و بعد از آن از شدت این عارضه کاسته می‌شود.

 

کاووسی با تاکید بر اینکه به جز مصرف دارو و شامپوهای مخصوص ضد شوره راه دیگری برای درمان این مشکل وجود ندارد، یادآوری کرد: می توان از انواع شامپوهای ضد شوره داخلی و خارجی که در بازار وجود دارند و استاندارد هستند، استفاده کرد.

یکشنبه   12/03/92   9:02

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.