از امروز زایمان طبیعی رایگان شد

سلامانه : کلیه بیمارستان‌های مراکز دولتی از امروز علاوه بر دریافت تنها ۱۰ درصد هزینه‌های بستری از بیماران باید زایمان طبیعی را بطور رایگان انجام دهند.

دکتر محمدحسین اعرابی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: در بیمارستان‌های دولتی و مراکز وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی زایمان طبیعی بطور رایگان انجام می‌شود، ضمن آنکه فرانشیز پرداخت تمامی خدمات ارائه شده به بیماران بخش بستری ۱۰ درصد خواهد بود. 

وی با اشاره به اینکه تمامی مراکز موظف به رعایت این دستورالعمل بوده و موارد تخلف پیگیری می‌شود، افزود: طی جلسه‌ای که شب گذشته روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی داشتند هماهنگی‌های لازم برای ارجاع بیمار به مراکز دیگر انجام شده است. 

وی تصریح کرد: ۱۰ درصد فرانشیز شامل کلیه ملزومات مصرفی بیمار اعم از دارو و تجهیزات است و تنها ۱۰ درصد کل پرداختی را شامل می‌شود. 

به گفته وی باید میزان حمایت‌های بودجه‌ای از این طرح بیشتر شده و استمرار یابد زیرا نرخ تجهیزات بالا بوده و با کاهش قیمت‌ها شاهد بهبود وضعیت خواهیم بود. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • محمد مهدی اعرابی (مت جمعه, 21 فروردین 1394 - ساعت : 09:16:49
    زایمان طبیعی برای 85 درصد خانم ها امکان پذیر است هم اکنون در کشورهای پیشرفته نظیر امریکا و اروپا تنها 15 تا 20 درصد زایمانها به صورت سزارین بوده و بقیه زایمان ها طبیعی هست . از این تعداد عمدتا به روش های متعدد بدون درد انجام میشود شایعترین روش به شکل بی حسی از کمر میباشد که 60 درصد زایمان ها در امریکا به صورت بی حسی از کمر یا اصطلاحا اپی دورال و سپس اسپاینال است . در این روش بین 70 تا 100 در صد درد زایمان از بین میرود و بجای یک خاطره ناخوشایند زایمان برای مادر یک خاطره شیرین میشود.در ایران نیز بخصوص بعد از تحول نظام سلامت تلاش در جهت زایمان بی درد شروع شده است.این تلاشها منجر به اجرای بی حسی از کمر در زایمان طبیعی در بیمارستانها شده است . از جمله اولین تحربه های موفق این روش در بیمارستان امام حسین (ع) سپیدان فارس است که با موفقیت و رضایت مادران ادامه دارد. در این بیمارستان علاوه بر اجرای بیدردی زایمان با گاز انتونوکس انجام بی حسی از کمر نیز با موفقیت در حال انجام است.