حمایت از داروهای تولید داخل و کاهش هزینه‌های دارویی مهم‌ترین سیاست دارویی کشور

سلامانه :  معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: دولت در سال 92 موفق شد که بحران دارویی را که از نیمه اول سال در کشور ایجاد شده بود با بسیج امکانات خود حل کند و شاهد آرامش در بازار دارویی و دسترسی مردم به داروها بودیم.

به گزارش ایسنا، رسول دیناروند در نشست رییس‌جمهوری با وزیر بهداشت و معاونین این وزارتخانه که صبح امروز همزمان با آغاز طرح تحول نظام سلامت برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: در سال 93 سیاست های تأمین و تدارک دارو به سمت حمایت از تولید داخل و همچنین کاهش هزینه‌های دارویی مردم ادامه خواهد داشت.

وی همچنین در حوزه نظارت بر کیفیت و سلامت فراورده‌های غذایی و سایر کالاهای سلامت محور اشاره کرد و افزود: تقویت برنامه‌های نظارتی بخصوص نظارت در سطح عرضه را پیگیری می‌کنیم. همچنین در زمینه‌های کاهش مصرف مواد آسیب‌رسان به سلامت مانند نمک، روغن (به خصوص اسیدهای چرب ترانس و اشباع) و شکر تلاش خواهیم نمود.

رییس سازمان غذا و دارو، برنامه نسخه‌نویسی الکترونیک به منظور منطقی کردن تجویز و مصرف دارو و راه‌اندازی پورتال دارویی برای نظارت دقیق بر تمام فرایندهای تأمین، تدارک، توزیع و عرضه دارو را از دیگر اولویت‌های سال 93 این سازمان اعلام کرد.

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif