كودكان زیر ۱۲ سال و افراد بالای ۶۰ سال سفر حج را به تاخیر بیندازند/ "كرونا" به راحتی آدم می‌كشد

سلامانه : وزیر بهداشت عربستان گفت: ما از مقامات کشورهای اسلامی می‌خواهیم از بچه‌های زیر 12 سال و افراد بالای 60 سال و زنان حامله بخواهند تا سفر خود را به تعویق بیاندازند چرا که این افراد آسیب پذیرترند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ ویروس کرونا به چالشی برای عربستان صعودی تبدیل شده است کشوری که باید آماده میزبانی از میلیونها زائر از سراسر جهان باشد. 
 
این ویروس دو سال پیش در عربستان کشف شد با عوارض سرماخوردگی شدید و تنگی نفس شدید که جان مبتلایانش را می‌گرفت.

فوسی متخصص بیماری‌های عفونی می‌گوید شکی نیست که این ویروس می تواند راحت آدم را بکشد و این ویروس به راحتی از انسانی به انسان دیگر منتقل نمی‌شود اما اگر کسی به آن مبتلا شود می تواند وی را تا پای مرگ پیش ببرد.

وی افزود: در مورد تعداد مبتلایان اختلاف نظر است اما حدود 400 نفر به آن مبتلا شدند که بین 100 تا 120 نفر جان باختند.

سندرم تنفسی خاورمیانه بر اثر نوعی ویروس به نام کرونا ایجاد می‌شود که متخصصان در حال بررسی روی آن هستند و تا کنون هیچ واکسنی برای آن تولید نشده است.

به گفته‌ی مسئولان علت این بیماری تماس انسان با شتر است و نمونه‌هایی از این بیماری در ریاض پایتخت عربستان، مکه و مدینه دیده شده است.

مقامات عربستانی از دیگر کشور‌ها خواسته‌اند تا اقدامات پیشگیرانه را برای صدور ویزا به این کشور در نظر بگیرند.

وزیر بهداشت عربستان گفت: ما از مقامات کشورهای اسلامی می‌خواهیم از بچه‌های زیر 12 سال و افراد بالای 60 سال و زنان حامله بخواهند تا سفر خود را به تعویق بیاندازند چرا که این افراد آسیب پذیرترند.

سازمان بهداشت جهانی برطبق آخرین گزارشات از کرونا اعلام کرد تنها چند روز پس از بازدید وزیر بهداشت عربستان از بیمارستان‌های جده از موضوع گسترش این ویروس ابراز نگرانی کرد.

عربستان بیشترین تعداد عفونت‌ها را در شرق میانه گزارش داد و سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد در 2012 تنها 93 مورد مرگ از این ویروس گزارش داده شده است.

بهداشت عمومی انگلستان همچنین به دلیل افزایش اخیر در عفونت این ویروس اعلام کرد که تغییر در ساختار این ویروس و یک نظارت فعال تر می تواند به نوعی در نابودی این ویروس تاثیر گذار باشد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • تهمینه یکشنبه, 21 اردیبهشت 1393 - ساعت : 08:05:36
    خواهشاً سفر به سرزمین وحی را تا حد امکان لغو کنید تا سلامتی هم حاجیان و هم دیگر مردم ایران زمینمان حفظ شود.