سالانه ۲۰۰ بیمار تالاسمی متولد می‌شوند

سلامانه :رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران با اشاره به پیشرفت‌های صورت گرفته در زمینه تالاسمی گفت: از 1000 تولد تالاسمی در سال به حدود 200 تولد بیمار تالاسمی رسیده‌ایم.

به گزارش ایسنا، دکتر حسن ابوالقاسمی در جشن روز تالاسمی خطاب به بیماران گفت: ما باید قدر خودمان را بدانیم. بزرگترین یار ما خداست و قبل از هر کس باید از او یاری بجوییم.

وی با اشاره به اینکه آنچه که در کشور صورت گرفته کافی نبوده است، گفت: با اینحال یکی از کشورهایی هستیم که سالم ترین خون را در منطقه داریم.

وی همچنین با بیان اینکه منحنی خونی توزیع تالاسمی در ایران به کشورهای توسعه یافته نزدیک شده است، افزود: این موضوع مرهون زحماتی مثل تهیه خون کافی، سالم و تازه و فیلترهایی است که از شش سال گذشته قبل از ذخیره خون مورد استفاده بیماران قرار می‌گیرد.

ابوالقاسمی همچنین به تلاش‌های سازمان انتقال خون اشاره کرد و گفت: این سازمان به شما مژده داده است که می‌تواند خون‌هایی که زیرگروه‌های آن تهیه می‌شود در اختیار شما قرار بدهد. همچنین از بیماران خواست که اگر می‌توانند از داروهای خوراکی استفاده کنند و گفت: کسانی که به روشهای قدیمی درمان عادت کرده‌اند باید به سمتی بروند که این داروها را مورد استفاده قرار دهند. این داروهای خوراکی داروهای مفید و موثری برای درمان تالاسمی است و با مصرف آنها کمبود داروهای تزریقی هم رفع می شود.

وی افزود: امروزه باور داریم بیماران تالاسمی حق حیات و طول عمر طبیعی دارند به شرط اینکه با پزشکان همکاری کنند و با کمبودها بسازند.

وی بار دیگر خطاب به بیماران تالاسمی گفت: امید داشته باشید امید چیزی است که باعث رشد و کیفیت بهتر زندگی ما می‌شود.

ابوالقاسمی اظهار امیدواری کرد: مشکلات بیماران در بحث کیفیت زندگی آنان رفع شود و گفت اگر بتوانیم مشکل شغل و ازدواج این بیماران را حل کنیم گام مهمی در کیفیت زندگی بیماران تالاسمی برداشته‌ایم.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.