کمبود کلسیم ۹۰ درصد مردم ایران!

سلامانه :مشاور مدیرعامل صنایع شیر ایران در تبریز با بیان اینکه پوکی استخوان امان 2 میلیون خانم ایرانی را بریده است گفت: 90 درصد مردم از کمبود کلسیم رنج می‌برند.

حسین چمنی امروز در گفت‌وگو با فارس در تبریز از وجود 2 میلیون خانم با بیماری پوکی استخوان، کمبود کلسیم در بین 90 درصد جمعیت کشور و فاصله 230 کیلوگرمی مصرف لبنیات در ایران با اروپا به عنوان استدلال گله خود خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر 2 میلیون خانم در کشور از بیماری پوکی استخوان رنج می‌برند که به راحتی و با افزایش مصرف شیر و فرآورده‌هایی آن می‌توان از این بیماری جلوگیری کرد.

وی اظهار کرد: 90 درصد جمعیت ایران کمبود کلسیم دارند به طوری که 50 درصد شکستگی‌ها در کشور آثار جبران‌ناپذیر به دنبال دارد که ناشی از کمبود کلسیم در جمعیت است.

چمنی در عین حال سرانه مصرف لبنیات در کشور را کمتر از 70 کیلوگرم اعلام کرد و گفت: ایران فاصله فاحشی با استانداردهای مصرف سرانه دارد بطوریکه  این رقم در کشورهای اروپایی 300 کیلوگرم و در سوئد 350 کیلوگرم است.

این فعال صنایع لبنی کشور خواستار ترغیب مردم و افزایش حجم شیر و فرآورده‌های آن در سبد غذایی ایرانیان شد و گفت: با این اقدام سلامت جامعه و کشور و در نتیجه بسیاری از هزینه از جمله هزینه‌های درمان کاهش می‌یابد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.