تبریز انحصار تولید داروی ام اس را از صهیونیست‌ها گرفت

سلامانه : مدیرعامل شرکت داروسازی زهراوی تبریز از تولید دارویی «کوپامر» ویژه بیماران ام اس در این شرکت خبر داد و گفت: این دارو با استانداردهای روز و مورد تایید مراجع معتبر جهان تولید شده و توانسته انحصار تولید آن را از رژیم صهیونیستی بگیرد.

  
به گزارش فارس فردوس نصیری‌زاده ظهر امروز در آیین افتتاح سایت تولید داروهای بیوتکنولوزیک شرکت زهراوی تبریز که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفت، اظهار کرد: برای نخستین بار در ایران شرکت داروسازی زهراوی موفق به تولید داروی کوپامر برای بیماران مبتلا به بیماری ام اس شد.

نصیری‌زاده افزود: تولید این دارو با استفاده از تجهیزات مدرن و به روز جهانی و کاملا منطبق بر استانداردهای روز جهان بوده و مورد تایید مراجع معتبر علمی قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: شرکت داروسازی زهراوی یکی از مدرن‌ترین و معتبرترین شرکت‌های دارویی در ایران و خاورمیانه و تولیدکننده انحصاری برخی از داروهای کپسول مایع، بیوتکنولوژی و ایمونوساپرسیو در ایران است.

مدیرعامل شرکت داروسازی زهراوی تبریز افزود: این شرکت در حال حاضر 114 محصول در اشکال مختلف دارویی را تولید می‌کند بطوری که در سال گذشته تولید و فروش 2 هزار و 60 میلیارد ریالی و صادرات به 20 کشور جهان را به ثبت رسانده است.

نصیری‌زاده با اشاره به میزان تولیدات شرکت متبوع خود در سال گذشته اظهار داشت: 400 میلیون کپسول مایع، 93 میلیون کپسول، 10 میلیون عدد آمپول و 250 میلیون قرص از جمله تولیدات شرکت زهراوی تبریز در سال 92 بوده است.

وی از داروهای سل سیت، اایمینورال، کوگرافت، کوپامر و رواکرتان به عنوان اقلام یارانه‌ای و استراتژیک تولیدی در شرکت زهراوی نام برد.

به گزارش فارس، شرکت داروسازی زهراوی از سال 1370 به بهره‌برداری رسید و 69 درصد سهام آن در اختیار گروه دارویی تامین، وابسته به سازمان تأمین‌اجتماعی قرار دارد. با افتتاح سایت جدید خط تولید داروهای بیوتکنولوژی این شرکت، تولید سه داروی استراتژیک پتاپوئتین، فیلگراستیم و پگ‌فیلگراستیم به مجموعه تولیدات آن افزوده شد.

 

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

600x300.gif