سقف پرداخت خارج از شمول درمان بیمه‌شدگان دارای بیماری صعب‌العلاج ۲ برابر شد

سلامانه :مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: سقف پرداخت خارج از شمول درمان بیمه‌شدگان دارای بیماری صعب‌العلاج دو برابر شد.

به گزارش  فارس از ارومیه، هاشم سلطانی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در ارومیه اظهار داشت: سقف پرداخت خارج از شمول درمان به بیمه‌شدگان دارای بیماری صعب‌العلاج از 2 میلیون تومان برای هر بیمه شده به 4 میلیون تومان برای هر بیمه شده افزایش یافت.

وی با بیان اینکه تاریخ اجرای طرح از 25 فروردین ماه امسال اعلام شده، ادامه داد: این مبلغ برای آن دسته از بیماران صعب‌العلاجی که پرونده آنان برای بررسی به شورای فنی آذربایجان غربی ارجاع می‌شود در صورت تایید قابل پرداخت است.

سلطانی خاطرنشان کرد: براساس مصوبه هیئت وزیران اجرای برنامه کاهش پرداخت از جیب بیمه‌شدگان در بیمارستان‌های تحت پوشش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.

وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طریق سازمان بیمه سلامت ایران نسبت به بیمه‌کردن افراد فاقد بیمه پایه سلامت اقدام کرده، ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طریق سازمان بیمه سلامت ایران نسبت به پوشش هزینه‌های پرداختی بیماران در تمامی مراکز درمانی تحت پوشش خود برای تمامی بیمه‌شدگان بیمه‌های پایه براساس تعرفه‌های دولتی اقدام کند.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی اعلام کرد: این مصوبه سهم پرداختی بیمه‌شدگان شهری بیمه در بخش بستری را 10 درصد و روستاییان را معادل پنج درصد اعلام کرده است.

وی با اشاره به برنامه کاهش پرداخت از جیب بیمه‌شدگان، افزود: برنامه کاهش پرداخت از جیب بیمه‌شدگان در آذربایجان غربی با همکاری بیمه سلامت استان و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان وارد مرحله اجرایی شده و از تاریخ 15 اردیبهشت ماه به مرحله اجرا در آمده است.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی در پایان اظهار داشت: اجرای این امر در آغاز شاید دارای اشکالاتی باشد که به مرور در کوتاه‌مدت رفع شده و به مرحله مطلوب ارائه خدمات خواهد رسید.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.