مسئولین پارك ارم: خرابی دستگاه و حادثه دلخراش به ما مربوط نیست

سلامانه : یکی از مسوولان مجموعه پارک ارم در ارتباط با حادثه دلخراش شب گذشته این پارك تاکید کرده که پیمانکاران بخش خصوصی که دستگاه ها و وسایل را اجاره کرده اند باید در این زمینه پاسخگو باشند و آنها مسوولیتی در این زمینه ندارند.

به گزارش سایت الف، در حالی كه در همه جای دنیا به طور معمول، مسئول یا یكی از مسئولین حوادث مرتبط با پیمانكاران نهادهای دولتی یا عمومی، نهاد واگذار كننده پروژه است كه معمولا پس از حادثه استعفا نیز می دهند، در ایران، این مسئولین نه تنها بركنار نشده یا استعفا نمی دهند كه به راحتی، پیمانكار یا بخش خصوصی مسئول اجرای كار را تنها مسئول حوادث قلمداد می كنند.

در آخرین حادثه از این گونه اتفاقات، شب گذشته (جمعه شب) بروز نقص فنی در یکی از وسایل بازی پارک ارم منجر به مصدومیت شدید سه دختر جوان شد.

پدر یکی از این مصدومان بامداد شنبه در تماس تلفنی با ایرنا، ضمن بیان این مطلب افزود: ساعت ۱۱ شب جمعه، نقص فنی ترن هوایی سبب شد تا سه دختر ۲۲ تا ۲۵ ساله از ارتفاع چند متری به زمین سقوط کرده و به شدت مصدوم شوند.

وی که خود را ˈقربانیˈ معرفی کرد، ادامه داد: این سه جوان در داخل کابین بودند که ناگهان به دلیل نقص فنی، کابین از ارتفاع بیش از۶ متری به زمین سقوط می کند.

به گفته وی، سه دختر جوان به شدت مصدوم می شوند به طوری که گردن هر سه شکسته و ریه یکی از آنها سوراخ شده است.وی افزود: فرزندش در این حادثه ضمن شکستگی های مختلف از جمله لگن، دچار آسیب نخاعی نیز شده است.وی گفت: مصدومان در اورژانس بیمارستان رسول اکرم(ص) بستری هستند.

اورژانس بیمارستان رسول اکرم(ص) در تماس تلفنی خبرنگار ایرنا، ضمن تایید این حادثه، از بیان جزئیات بیشتر خودداری کرد.

قربانی خاطرنشان کرد که یکی از مسوولان مجموعه پارک ارم در تماس تلفنی با خانواده یکی از مصدومان تاکید کرده که پیمانکاران بخش خصوصی که دستگاه ها و وسایل را اجاره کرده اند باید در این زمینه پاسخگو باشند و آنها مسوولیتی در این زمینه ندارند!

یکی از اعضای خانواده مصدومان این حادثه در بیمارستان رسول اکرم(ص) گفت: این سه دختر جوان به تازگی فارغ التحصیل شده و برای جشن اتمام تحصیلات دانشگاهی به پارک ارم رفته بودند.وی اسامی مصدومان این حادثه که در پارک ارم ۲ رخ داد را «نگار قربانی» ، «مونیا یوسفی» و «رکسانا فرحی ایروانی» اعلام کرد.

پارک ارم در کیلومتر ۴ اتوبان تهران کرج واقع است. این پارک، دو شهربازی با بیش از ۶۰ دستگاه بازی تفریحی دارد. استاندارد نبودن وسایل بازی این پارک و عدم بازرسی های تعمیر و نگهداری سبب شده تا در چند سال اخیر شاهد حوادث تلخی در این مجموعه باشیم.

جان باختن ۶ دانش آموز دختر در حادثه پارک شهر در سال ۱۳۸۵، ترکیدگی سرسره بادی در شهربازی تهرانپارس در سال ۱۳۸۶، سقوط ۲ نفر از چرخ وفلک پارک ارم در سال ۱۳۸۳، سقوط دختر و پسر جوانی به دلیل شکسته شدن میله های نگهدارنده بشقاب پرنده بوستان شاهد در سال ۱۳۸۷، سقوط صندلی پرنده یکی از شهربازی های اطراف تهران در همان سال، مرگ دختر ۱۶ ساله در شهربازی بسیج و سقوط مرگبار دختر نوجوان از ترن هوایی شهربازی ورامین در سال ۹۱ از مهم ترین حوادث رخ داده در شهربازی ها در چند سال اخیر هستند.

در حالی سریال حوادث تلخ شهربازی ها همه ساله تکرار می شود که بررسی کارشناسان آتش نشانی و سازمان استاندارد نشان می دهد بیشتر دستگاه های شهربازی ها در استان تهران غیراستاندارد هستند.

روند واگذاری شهربازی ها به بخش خصوصی نیز بر این مشکلات افزوده است به طوری که دیگر هیچ سازمانی مسوولیت حوادث رخ داده در شهربازی ها را برعهده نمی گیرد و دستگاه های مسوول فقط مسوولیت حوادث را به گردن اجاره کنندگان این وسایل که پیمانکاران بخش خصوصی هستند، می اندازد


 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • سنگ پا سه شنبه, 13 خرداد 1393 - ساعت : 08:37:51
    رو كه نيست سنگ پاي قزوينه آخه بدبخت تو توي اون مجموعه براي چي حقوق مي گيري ؟؟؟
  • هادی یکشنبه, 21 اردیبهشت 1393 - ساعت : 15:06:23
    آقای مسئول.در کره بعد از غرق شدن کشتی معاون مدرسه خودش رو حلق آویز کرد. در حالی که هیچ تقصیری بابت غرق شدن دانش آموزان نداشت. شما چقدر بی مسولیت هستید که فقط به فکر گرفتن پول هستید.