دکتر مصطفی نجاتیان، فلوشیپ فیزیوتراپی در گفتگو با سلامانه:

درد و لنگیدن، علائم درگیری مفصل ران در کودکان

درد و لنگیدن، علائم درگیری مفصل ران در کودکان

سلامانه : فلوشیپ تخصصی فیزیوتراپی با اشاره به این که از علائم شایع درگیری مفصل ران حالت سوزش و تیرکشنده در این ناحیه است، می گوید:«فرد وقتی می خواهد تغییر حرکت دهد، در این ناحیه احساس درد و قفل شدگی می کند. ولی وقتی بلند می شود و به حرکت ادامه می دهد، درد کمتر می شود.»

 
دکتر مصطفی نجاتیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، تصریح می‌کند:«از علائم شایع دیگر می توان به محدودیت حرکتی اشاره کرد. وقتی مفصل ران دچار آسیب می شود، ممکن است بیمار در خم کردن مفصل ران دچار مشکل شود به خاطر همین در نشستن و پاشدن، محدودیت بوجود می آید.»

 

وی ادامه می‌دهد:«از علائم شایع دیگر در سنین جوانی و نوجوانی لنگیدن است. این لنگیدن ممکن است همراه درد باشد و یا درد شدیدی هم نداشته باشد. با این علائم مفصل ران باید مورد بررسی قرار گرفته و معاینات لازم انجام شود. احتمال خیلی زیاد وجود دارد که فرد نیاز به عکسبرداری هم داشته باشد. »


رییس کلینیک فیزیوتراپی مرکز قلب تهران می افزاید:«متاسفانه این مفصل در بدو تولد هم تحت عنوان در رفتگی مادرزادی ران ممکن است وجود داشته باشد که در همان سنین نوزادی می توان این مشکل را به شکل چین های نامتقارن در ناحیه کشاله ران دید. باید در این صورت شک کرد که مفصل ران نوزاد دررفتگی دارد. با این تشخیص معالجه باید شروع شود. در غیر این صورت و یا حتی اگر درمان دیر شروع شود، این عضو دچار کوتاهی همیشگی خواهد شد.»

دکتر نجاتیان در پایان می گوید:«در سنین بالاتر زمانی که کودک راه می افتد، دچار لنگیدن است و همیشه احساس درد و ناراحتی می کند. با بالارفتن سن در 4 تا 10 سالگی بیماری پرتس را ممکن است داشته باشیم. در این بیماری تغذیه سر مفصل ران دچار اختلال شده و کم کم باعث نکروز و یا از بین رفتن این مفصل می شود. این بیماری هم درد، ناراحتی و لنگش به همراه دارد.»

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.