برگزاری همایش ملی بررسی التهابات داخلی چشم

سلامانه : دبیر اجرایی همایش ملی بررسی التهابات داخلی چشم و عفونت‌های آن گفت: این همایش در شیراز در حال برگزاری است که تا 25 اردیبهشت ماه جاری نیز ادامه دارد.

  به گزارش فارس ، محمدحسین نوروز‌زاده ظهر امروز در بیست‌وسومین همایش ملی چشم‌پزشکی، اظهار داشت: این همایش پس از کنگره چشم‌پزشکی باسابقه‌ترین همایش در این حیطه است که از 23 تا 25 اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از 200 متخصص چشم در این همایش شرکت کرده‌اند، ادامه داد: متخصصان چشم‌پزشکی در این همایش به بررسی موضوع التهابات داخلی چشم و عفونت‌های چشمی می‌پردازند که در کشور به عنوان نخستین همایشی است که به این موضوع اختصاص یافته است.

دبیر اجرایی همایش ملی بررسی التهابات داخلی چشم و عفونت‌های آن خاطرنشان کرد: بیش از 100 متخصص چشم از شیراز در این همایش شرکت کرده‌اند و 62 مقاله نیز ارائه می‌شود که در کنار آن نمایشگاه محصولات چشم‌پزشکی برپا است.

در ادامه دبیر علمی همایش ملی بررسی التهابات داخلی چشم و عفونت‌های آن نیز ابراز داشت: التهابات چشمی و عفونت‌های آن یکی از بیماری‌های مهم چشم به حساب می‌آید که باعث نابینایی و کم‌بینایی می‌شود.

منصور رحیمی اضافه کرد: رماتیسم بزرگسالان بیشترین اثر منفی را می‌تواند بر چشم بگذارد به طوری که شایع‌ترین التهابات چشمی در کودکان نیز به دلیل رماتیسم رخ می‌دهد، چراکه این بیماری باعث درگیری چشم بدون درد و قرمزی شده و در عین حال باعث تخلیه بسیار چشم می‌شود.

دبیر اجرایی نخستین کنگره چشم‌پزشکی کشور که اردیبهشت‌ماه سال آینده در شیراز برگزار خواهد شد نیز گفت: هماهنگی‌های لازم در دست انجام است تا اساتیدی را از کشورهای آمریکا، استرالیا و اروپا در کنگره سال آینده دعوت کنیم.
محمدرضا طالب‌نژاد خاطرنشان کرد: این همایش توسط گروه چشم‌پزشکی اطفال و انجمن چشم‌پزشکی ایران با هماهنگی گروه چشم‌پزشکی شیراز برگزار می‌شود که محورهای آن چشم پزشکی اطفال و انحرافات چشم در آنان و والدین خواهد بود.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.