توصیه های تغذیه ای برای مبتلایان به ام اس

رعایت اصل تنوع و تعادل در برنامه ریزی غذایی و توجه به عادات غذایی و شیوه زندگی فرد مبتلا به ام اس بسیار مهم است.

بر اساس توصیه کارشناسان، مواد غذایی بهتر است در حجم کمتر ولی دفعات بیشتر مصرف شود مصرف کربوهیدرات ها و پروتئین ها باید در حد نرمال باشد و مصرف چربی کمتر از 30 گرم و چربی های اشباع شده در حد 10 گرم در روز باشد.

 بنابراین گزارش، مصرف بیشتر روغن زیتون و منابع غنی از امگا 3 توصیه می شود همچنین در صورت وجود یبوست میزان فیبر و مایعات باید افزایش یابد.

این گزارش می افزاید، در صورت درمان با کورتن ها، رژیم غذایی کم نمک توصیه می شود و در صورت مصرف مولتی ویتامین، ویتامین های E، C و B به علت اثرات آنتی اکسیدانی بیشتر توصیه می شود.

 بر اساس این گزارش، مصرف سبزیجات، مرغ بدون چربی، گوشت سفید، غذاهای دریایی، روغن سویا، روغن زیتون، جو، جوانه گندم،‌برنج، جوانه سویا، کلم، گل کلم و حبوبات به بیماران مبتلا به ام اس توصیه می شود.

 بر پایه این گزارش، مبتلایان به ام اس باید غذاهای مانده و همچنین غذاهایی که به نوعی افزودنی صنعتی دارند مانند کنسروها، فرآورده های آماده مانند سوسیس و کالباس و همچنین روغن های اشباع را کمتر مصرف کنند.

گفتنی است: بیماری ام اس یک بیماری نسبتا شایع سیستم عصبی مرکزی مغز و نخاع است که تعداد نسبتا زیادی از افراد جهان را مبتلا کرده و با گذشت زمان نیز آمار مبتلایان رو به افزایش است.

منبع: وب دا

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.