خبرهای جدید از حادثه پارک ارم

سلامانه :در حالی که هفته گذشته در پی بروز حادثه برای ترن هوایی شهربازی پارک ارم (موش دیوانه) سه زن دچار سانحه شدند، کماکان مسئولان مربوطه در قبال تعطیلی این شهربازی تصمیمی اتخاذ نکرده‌اند.

معصومه آباد- رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران- در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که علت عدم تصمیم‌گیری درباره تعطیلی شهر بازی پارک ارم پس از حادثه رخ‌داده و ایراد آسیب جدی به سه تن از شهروندان چیست؟ اظهار کرد:‌ شهر بازی‌ای با آن همه ظرفیت را نمی‌توان تعطیل کرد، چرا که قسمت‌های دیگر آن مشکلی ندارد، اما باید بازرسی‌های مجدد در این خصوص انجام گیرد.

وی همچنین در مورد آخرین تصمیمات اتخاذشده در مورد وضعیت شهربازی پارک ارم ، خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعات آخرین بازرسی که روی دستگاه‌ها به صورت سالانه انجام می‌شود، در اسفندماه این بازرسی انجام شده و این دستگاه تنها در فروردین و اردیبهشت ماه کار کرده است؛ بنابراین نباید در فاصله زمانی دوماهه دچار حادثه می‌شد.

رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران افزود: البته منتظر خبر و تصمیم آزمایشگاه درخصوص اینکه آیا شکنندگی یا خستگی فلز این دستگاه بازی، بر اساس استاندارد بوده یا خیر هستیم که در این صورت موسسه استاندارد باید پاسخگو باشد.

به گفته آباد یا کارخانه سازنده دستگاه دچار مشکل بوده که فلز لازم را استفاده نکرده یا اینکه استانداردهایمان در این خصوص دچار ایراد است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از فعالیت شهر بازی پارک ارم 40 سال می‌گذرد، گفت:‌ تنها سه سال است که روی استانداردسازی دستگاه‌های این شهر بازی در حال اقدام هستیم.

رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران در مورد کارخانه سازنده دستگاه حادثه‌دیده هم گفت: کارخانه سازنده این دستگاه داخلی است و سالهاست که در حوزه ساخت دستگاه‌های شهربازی در حال فعالیت است.

آباد درباره آخرین وضعیت سه زن حادثه دیده بر اثر واژگونی ترن هوایی شهربازی پارک ارم هم اظهار کرد: وضعیت دو نفر از حادثه‌دیدگان مطلوب است اما یکی از زنان حادثه‌دیده از ناحیه کمر دچار آسیب شده و هنوز وضعیت نهایی وی مشخص نیست.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.