معجزه سویا در کاهش ابتلا به سرطان‌های زنانه

سلامانه : یک متخصص تغذیه در امور سرطان‌ اعلام کرد: بر اساس یافته‌های جدید غذاهای حاوی سویا خطر ابتلا به سرطان سینه را درزنان کاهش می‌دهد و باید در رژیم غذایی مبتلایان به این سرطان حتما قرار می‌گیرد.

   
سیدحسین داودی در گفت‌وگو با فارس‌ گفت: بسیاری از زنان از ارتباط  غذاهای حاوی سویا و سرطان پستان آگاهی ندارند در حالی که به نظر می‌رسد طبق تحقیقات جدید غذاهای حاوی سویا خطر این سرطان را کاهش می‌دهد.

وی ادامه داد: تاکنون غذاهای حاوی سویا به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم برای افرادی که سابقه سرطان‌های مربوط به هورمون مانند سرطان سینه را دارند خطری ندارد.

داودی گفت: اگر سویا جایگزین غذاهای حیوانی پرچرب شود از سلامت بدن بهتر محافظت می‌کند، چرا که بدون کلسترول چربی اشباع بوده و سرشار از پروتئین است.

یک متخصص تغذیه در امور سرطان‌ گفت: سویا منبع خوبی از کلسیم، ویتامین‌ها و مواد معدنی است به طوری که طبق مطالعات اخیر مصرف آن در دوره‌های مختلف زندگی می‌تواند در کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه در آینده موثر باشد بنابر این بهتر است در رژیم غذایی کودکان نیز قرار گیرد.

وی افزود: توجه ویژه به رژیم غذایی از دوران رشد سریع بافت‌های سینه و تغییرات دوران جنینی، کودکی و نوجوانی از مسائلی است که در یافته‌های پژوهشگران بسیار دیده می‌شود.

داودی گفت:‌ بنابر این بهتر است سویا در برنامه غذایی کودکان وجود داشته باشد چرا که کودکانی که در برنامه غذایی روزانه‌اشان سویا وجود دارد، احتمال کمتری از ابتلا به سرطان سینه در سال‌های آینده خواهند داشت.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.