دردی که هنگام گرسنگی به سراغتان می‌آید

سلامانه : در افراد مبتلا به زخم اثنی عشر، درد حالت سوزشی و مالشی دارد و در هنگام گرسنگی ایجاد می‌شود و با توجه به اینکه خوردن غذا باعث بهتر شدن درد می‌شود، بیمار دچار اضافه وزن می‌گردد.

دکتر فرح نیک بخش متخصص بیماری‌های گوارش و کبد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: نشانه‌های زخم‌های گوارشی به محل ایجاد آنها بستگی دارد، معمولاً بیماران از درد قسمت بالایی شکم ناحیه اپی گاستر شکایت دارند. 

وی ادامه داد: در افراد مبتلا به زخم اثنی عشر درد حالت مالشی و سوزشی دارد و در هنگام گرسنگی ایجاد می‌شود، با توجه به اینکه خوردن غذا باعث بهتر شدن درد می‌شود، اشتهای افراد زیاد‌تر از حد معمول است و گاهی بیمار دچار اضافه وزن می‌شود. 

نیک بین تصریح کرد: در بیماران مبتلا به زخم معده درد با خوردن غذا بد‌تر می‌شود و بیمار احساس می‌کند که معده‌اش سنگین شده است، با توجه به اینکه غذا خوردن باعث بد‌تر شدن حال بیمار می‌شود این افراد اکثراً بی‌اشتها هستند و دچار کاهش وزن می‌گردند. این علایم ممکن است فقط در ۴۰ تا ۵۰ درصد افراد وجود داشته باشد. 

وی در پایان اظهار داشت: در برخی موارد یک خونریزی گوارشی می‌تواند اولین نشانه بیماری باشد، گاهی اوقات هم ممکن است ابتلا به زخم گوارشی هیچ نشانه‌ای نداشته باشد و بیمار فقط با علامت سوء هاضمه به پزشک مراجعه کند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.