خبر مرگ ۵ نفر بر اثر مصرف سوسیس و کالباس صحت ندارد

سلامانه : مدیر کل نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی وزارت بهداشت گفت: انتشار پیامکی مبنی بر مرگ 5 نفر بر اثر مصرف سوسیس و کالباس در بیمارستان آریا تهران صحت ندارد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت  هدایت حسینی افزود: گفت: پیش از این نیز خبری مبنی بر بروز ضایعه نخاعی 10 شهروند به دلیل مصرف سوسیس و کالباس و انتقال آنها به بیمارستان نمازی شیراز منتشر شده بود که بر اساس گزارش رسمی بیمارستان این مورد تکذیب شد.

 

حسینی با اشاره به اینکه، حوزه سلامت به دلیل اهمیتی که در جامعه دارد از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است، افزود: چرخش اخبار بی پایه و اساس و بدون مستندات علمی و رسمی می‌تواند در فضاهای مجازی آرامش مردم را به شدت تحت تأثیر قرار دهد.

 

وی از مردم خواست تا نسبت به انتشار این دست از اخبار که فاقد منبع مستند و قانونی است و به تشویش اذهان عمومی منجر می‌شوند ،اعتماد نکنند.

 

بر اساس این گزارش، در همین رابطه مسعود بهنود راد، مدیر عامل بیمارستان آریا در تهران نیز با ارسال نمابری به مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تکذیب این خبر اعلام کرد: هیچ گونه آمار فوتی در یک ماه اخیر به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف سوسیس و کالباس در این بیمارستان نداشته‌ایم و خبر فوق به شدت تکذیب می‌شود.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.