مخالفت رییس سازمان غذا و دارو با توزیع انحصاری داروهای ویژه

مخالفت رییس سازمان غذا و دارو با توزیع انحصاری داروهای ویژه

رییس سازمان غذا و دارو به تشریح آخرین وضعیت داروهای بیماران خاص پرداخت و گفت: مایل نیستیم فقط داروخانه‌های مشخصی، داروهای خاص را ارائه دهند، بلکه در آینده مردم باید انتخاب کنند که کجا دارویشان را بگیرند و دارو نیز در دسترس باشد.

 

دکتر عباس حاجی‌آخوندی در گفت‌وگو با خبرنگار«سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضمن تاکید بر اینکه باید این فرصت به وجود آمده را فرصت رشد تلقی کرد، گفت: دارو باید همواره در همه نقاط کشور، با پشتوانه و به مقدار فراوان وجود داشته باشد و با احترام به بیمار تحویل داده شود.

 

حاجی‌آخوندی ضمن اعلام این خبر که شیب کمبودهای دارویی رو به پایین است، گفت: عدد کمبودهای دارویی خارجی دو رقمی شده و درخصوص داروهای تولید داخل به کمتر از 20 مورد رسیده است.

 

وی افزود: البته میزان کمبود داروهای خارجی اکنون بالاتر است اما به سرعت در حال تامین است. یک علت کمبود داروهای خارجی توقف بخشی از آنها در گمرک در پی مشکل نقدینگی بود که با تدابیر ویژه اتخاذ شده ترخیص داروها از گمرک شروع شده است.

 

حاجی‌آخوندی با اشاره به هدف‌گذاری وزارت بهداشت برای حرکت 9 ماه به جلو و در دسترس بودن همیشگی دارو عنوان کرد: باید شیوه دارورسانی تغییر کند.

 

معاون وزیر بهداشت درباره وضعیت داروهای خاص توضیح داد: اکنون داروهای خاص تامین شده و تصمیم به تامین دارو 9 ماه به جلو داریم.

 

وی اضافه کرد: مایل نیستیم فقط داروخانه‌های مشخصی، داروهای خاص را ارائه دهند بلکه در آینده مردم باید انتخاب کنند که کجا دارویشان را بگیرند و دارو نیز در دسترس باشد.

یکشنبه 09/04/92   11:39

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.