مشکلات‌تنفسی در کمین نوزادانِ مادران چاق

سلامانه :نتایج یک بررسی‌ جدید تاکید کرد که نوزادانِ مادر چاق بیشتر در معرض ابتلا به مشکلات تنفسی هستند.

به گزارش ایسنا ، دکتر «ماری بلومبرگ» از دانشگاه لینکوپینگِ سوئد که در این بررسی مشارکت نداشته،‌ گفت: اضافه وزن در مادران با برخی مشکلات در دوران بارداری و هنگام وضع حمل مرتبط است اما مکانیزم اصلی آن به طور کامل شناخته نشده است.

در این بررسی متخصصان، سوابق پزشکی بیش از 1.7 میلیون نوزاد را که بین سال‌های 1992 و 2010 میلادی در سوئد به دنیا آمده‌اند ارزیابی کردند. همچنین اطلاعات مرتبط با وزن و قد مادران این نوزادان در اوایل دوران بارداری و همچنین مشکلات جسم و وضعیت سلامت هر نوزاد بررسی شد. علاوه بر این میزان ضربان قلب،‌ تنفس، حجم ماهیچه، و رنگ پوست نوزادان نیز مورد مطالعه قرار گرفت.

به گفته متخصصان در مقایسه با نوزادانی که از مادرانی با وزن سالم و طبیعی متولد شده بودند، نوزادان متولد شده از مادران چاق، بیشتر در معرض مشکلات تنفسی هستند که دلیل اصلی آن کمبود اکسیژن است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، همچنین این مطالعه نشان داد احتمال تشنج نوزادانِ مادران چاق نیز افزایش می‌یابد به طوری که نوزادانی که از مادران بسیار چاق متولد شده‌اند دو برابر بیش از نوزادان دیگر احتمال دارد دچار تشنج شوند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.