معلمی که از دوران جنینی آموزش دادن را آغاز می‌کند!

سلامانه : همه انسانها با 40-50 میلیارد سلول عصبی در مغز به نام نورون به دنیا می‌آیند و ارتباط موثرتر بین این نورونها، منجر به فرآیند یادگیری در فرد می‌شود.

دکتر مهدی دوایی، متخصص روانشناسی و عضو هیئت علمی پژوهشکده علوم شناختی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: ظرف ذهنی هر فرد در بدو تولد مانند یک بادکنک است که هر چه بیشتر اطلاعات وارد ذهن شود، این ظرف و ظرفیت آن هم، افزایش پیدا می‌کند. 

ظرفیت ذهن کودکان تا سنین 8-7 سالگی مشخص می‌شود تا قبل از این سنین، نحوه آموزش‌ها، تعامل کودک با اشیاء، نیروی انسانی، ‌آموزش زبانهای مختلف،‌ انواع بازیها، قصه‌ها و .. .  ظرفیت ذهن کودک را بالا می‌برد. 

این متخصص روانشناس گفت: تحقیقات گسترده نشان می‌دهد مادرانی که در دوران بارداری، جنب و جوش بالایی داشته‌اند و از تعاملات اجتماعی  خوبی برخوردار بوده‌اند، کودک از رشد اجتماعی بالاتری در مقایسه با همسالان خود برخوردار می‌شود. 

همچنین مادرانی که در دوران بارداری با جنین خود در شکم بیشتر حرف‌ می‌زنند و برای او قصه تعریف می‌کنند کودک سریع‌تر و بهتر حرف می‌زند و از گنجینه لغات بالاتری برخوردار است. 

دکتر دوایی ضمن اینکه بهترین راه آموزش به کودکان را یادگیری حین بازی دانست،‌ گفت: ثابت شده اگر با کودک 3-2ساله، ‌به مدت چند ماه به یک زبان دیگر صحبت شود این کودک در سنین مدرسه با سرعت و علاقه بیشتری این زبان را فرا می‌گیرد. 

بنابراین می‌توان شروع فرآیند یادگیری را قبل از تولد کودک و از دوران جنینی دانست و بیشترین فرد تاثیر گذار در زندگی هر کودکی، ‌مادر اوست. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.