ارتودنسی کنید، شخصیت‌تان عوض می‌شود؟

سلامانه : مطالعات اخیر دانشمندان نشان می‌دهد که اگرچه ارتودنسی باعث ترتیب دندان‌ها و منظم شدن آن‌ها می‌شود اما می‌تواند کیفیت زندگی فرد را هم تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ دانشمندان با مطالعه و انجام آزمایشاتی روی 1800 داوطلب دریافتند افرادی که به تمیز کردن دندان‌ها  ومراقبت از آن‌ها کمتر رسیدگی می‌کنند شخصیت‌ آن‌ها کاملاً متفاوت است و رفتارهای تنشی در آن‌ها بیشتر دیده می‌شود. 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، افرادی که ارتودنسی بر روی دندان‌های خود دارند تجمع باکتری‌ها و میکروب‌ها در دهان و روی دندان‌هایشان بیشتر است و همین امر باعث تغیر خلق و خوی آن‌ها در درگیر عواطف و احساساتشان می‌شود. 

بررسی‌ها همچنین نشان می‌دهند پوسیدگی دندان‌ها در افرادی که ارتودنسی بر روی دندان‌های خود دارند بیشر است و دانشمندان دریافته‌اند تمیزی دندان‌ها ارتباط مستقیمی با گردش خون به مغز و قلب ایجاد و شادی و نشاط و دور کردن رفتارهای عصبی و پرخطر در انسان‌ها دارد. 

نتایج مطالعات نشان می‌دهند استفاده از مسواک‌های مخصوص ارتودنسی باعث بهتر شدن کار و تمیزی بیشتر دندان‌ها می‌شود و باعث می‌شود ارتودنسی نتواند روی خلق و خوی آن‌ها تاثیر بگذارد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.