رییس جامعه متخصصان داخلی ایران در گفتگو با سلامانه:

یارانه غیرنقدی بیشتر از یارانه نقدی سلامت مردم را تضمین می‌کند

یارانه غیرنقدی بیشتر از یارانه نقدی سلامت مردم را تضمین می‌کند

سلامانه :به عقیده رییس جامعه متخصصان داخلی ایران اگر بخواهیم مفهوم عدالت در سلامت را برقرار کنیم، باید توجه داشته باشیم هشت و نیم میلیون نفر حاشیه‏ نشین شهرها از نعمت‏‌های بخش بهداشت و درمان در مراکز شهرها بی‌‏بهره هستند. 

 

دکتر ایرج خسرونیا در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه،  با اشاره به این که به نظر می‌‏رسد با بودجه ای که در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته، بتوان قدم‌‏های مثبتی را در امر بهداشت و درمان برداشت، تصریح کرد: جامعه پزشکی امیدوار است واژه عدالت در سلامت در دولت تدبیر و امید به درستی معنی شود و مردم از سلامت بهتر و بهداشت بیشتری برخوردار باشند. 


به عقیده وی  پشتیبان دولت فعلی مردم هستند چون آن را انتخاب کرده‌‏اند. اگر یارانه‌‏ها به یکباره قطع شود، همین مردم از دولت روی بر می‏‌گردانند چون آن‌قدر که به مسائل اقتصادی و مالی‏‌شان اهمیت می‌‏دهند، درگیر سیاست نیستند. دولت در حال حاضر مساله تورم را به جان خریده تا مردم دغدغه کمتری داشته باشند. 


دکتر خسرونیا همچنین تاکید کرد: کسی با اجرایی شدن فاز هدفمندی یارانه‏‌ها از سال 88 موافق نبود و اکثر کارشناسان امر معتقد بودند که اگر قرار است به قشر مستضعف جامعه کمکی صورت گیرد، باید از راه‏های دیگری به غیر از هدفمندی یارانه‏‌ها وارد این تصمیم شد. مسلما کمک‏‌های غیرنقدی باید جایگزین می‌‏شدند که این اتفاق نیفتاد و در حال حاضر وارد جریانی شده‏‌ایم که جلوی آن را به راحتی نمی‌‏توان گرفت.

 
وی خاطرنشان کرد: از ابتدا باید شرایطی فراهم می‏‌کردیم تا کمک‏‌های غیرنقدی به مردم حاشیه‌‏نشین و روستاییان برسد نه این که عده کثیری از مردم پول پرداخت شده از محل یارانه‏‌ها را صرف هر چیزی به غیر از بهداشت و سلامتشان کنند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.