ارتباط نارسایی قلبی با بیماری روده تحریک‌پذیر

سلامانه :نتیجه یک بررسی جدید نشان می‌دهد احتمال ابتلا به نارسایی قلبی در طول شروع علائم بیماری روده تحریک‌پذیر در فرد افزایش می‌یابد.

به گزارش (ایسنا)، بیماری روده تحریک‌پذیر که شامل بیماری کرون و کولیت زخمی می‌شود در بخشی یا تمامی دستگاه گوارش، التهاب مزمن ایجاد می‌کند. علائم این بیماری شامل گرفتگی عضلات، خستگی، دردشکمی، زخم، اسهال و سوءتغذیه می‌شود.

پزشکان دانمارکی در بررسی‌های خود دریافتند افراد مبتلا به بیماری روده تحریک‌پذیر نسبت به افراد سالم 37 درصد بیشتر در معرض نارسایی قلبی هستند اما در مدت زمانی‌ که علائم این بیماری روده‌ای فعال می‌شوند، این خطر نیز 2.5 برابر افزایش می‌یابد. پزشکان هنوز به طور کامل به دلایل شروع بیماری روده تحریک‌پذیر که به لحاظ شدت و میزان در میان بیماران متفاوت است پی نبرده‌اند و در رابطه با ارتباط آن با نارسایی قلبی مطمئن نیستند.

به گزارش ایسنا به نقل از پریونشن، «سورئون لوند کریستنسن»، محقق ارشد این مطالعه گفت: به طور کلی عامل ارتباط بین بیماری قلبی و بیماری روده تحریک‌پذیر، التهاب است. التهاب ممکن است به افزایش خطر ایجاد لخته در رگ کمک کند. همچنین طبق نتایج برخی مطالعات التهاب در سیستم گردش خون به آسیب دیدن رگ‌ها منجر می‌شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.