سرد بودن و درد پا نشانه چیست؟

سرد بودن و درد پا نشانه چیست؟

سلامانه :جریان خون ضعیف در پاها که نتیجه دود کردن سیگار، فشار خون بالا و بیماری قلبی است، از عوامل اصلی سرد بودن ناخن های پا هستند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از وب مد، آسیب دیدگی کنترل نشده عصبی دیابت، کم خونی و کم کاری تیروئید نیز می توانند سبب سرد شدن پاها شوند. 


پا درد
وقتی پا درد بیش از یک روز طول می کشد، به احتمال زیاد مقصر اصلی کفش ها هستند. از هر 10 زن، هشت نفر از پا درد رنج می برند. اما درد پاشنه پا ممکن است به علت ترک های ریز ایجاد شده در استخوان این ناحیه نیز باشد. ورزش های شدید مانند بسکتبال و دوی ماراتن عامل ایجاد ترک های ریز در استخوان پاشنه هستند. پوکی استخوان نیز یکی از علل اصلی بروز درد پاشنه پا است.


سوزش پا
احساس سوزش در پاها در میان بیماران دیابتی که اعصاب محیطی پاهای شان آسیب دیده، شایع است. اما کمبود ویتامین ب، نارسایی مزمن کلیوی، گردش خون ضعیف در پاها و کم کاری تیروئید نیز از عوامل دیگر سوزش پاها هستند.


زرد شدن ناخن های پا
ناخن های انگشتان پا اطلاعات بسیار زیادی درباره تندرستی بدن در اختیارتان می گذارند. عفونت های قارچی در اغلب موارد سبب ضخیم و زرد شدن ناخن های پاها شود. همچنین، ناخن های زرد رنگ می توانند نشانه بروز و ابتلا به بیماری های زمینه ای مانند لنفوادما، نارسایی های ریوی، پسوریازیس یا آرتریت روماتوئید باشند.
 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.