خطرناک‌ترین میکروب‌هایی که در استخرها شنا می‌کنند

سلامانه :کارشناسان لیستی از خطرناک‌ترین میکروب‌ها و باکتری‌ها را که در استخرها، برکه‌ها و رودخانه‌ها در سراسر دنیا وجود دارند و خطری برای سلامتی هستند را گردآوری و شناسایی نموده‌اند.
 به گزارش باشگاه خبرنگاران، کارشناسان هشدار می‌دهند یکی از خطرات اصلی شنا در استخر و یا در رودخانه‌ها و دریاچه‌های طبیعی ورود باکتری‌ها و انگل‌های خطرناک از طریق بلعیدن آب به بدن است. 
 
گفتنی است، پژوهشگران به ویژه به والدین توصیه می‌کنند چنانچه فرزند آنها دچار مشکلات گوارشی شده است تا بهبود کامل از بردن کودک به استخر خودداری نمایند. 
 
بررسی‌ها نشان می‌دهند،‌از جمله خطرناک‌ترین باکتری‌ها و انگل‌ها در آب استخرها می‌توان به مواردی مانند لپتوسپیروز اشاره نمود که به ویژه در آب رودخانه‌ها و دریاچه‌ها وجود دارد و در واقع نوعی باکتری موجود در ادرار حیوانات است و در صورت سرایت به انسان می‌تواند تولید عوارضی مانند تب، سردرد و دردهای عضلانی در افراد نماید. 
 
یکی دیگر از آمیب‌های بسیار خطرناک Naegleriafowleri نام دارد که به ویژه در آب‌های راکد موجود است و می‌تواند سبب عفونت در مغز در صورت ورود از طریق بینی فرد شود. 
 
پزشکان سالم‌ترین آب برای شنا را آب اقیانوس‌ها به دلیل شور بودن می‌دانند اما در عین حال افراد در صورتی که دچار زخم و یا جراحت بر سطح پوست خود هستند به دلیل احتمال ابتلا به عفونت باید از شنا در آب پرهیز نمایند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.