داروهای تحت پوشش بیمه از ۱۸۰ قلم به ۲۷۶ قلم رسید

سلامانه : وزیربهداشت گفت: داروهای تحت پوشش بیمه از 180 قلم به 276 قلم و حمایت دولت از 50 درصد به 70 درصد رسیده و بخش‌هایی که 70 درصد حمایت می‌شدند، به 90 درصد افزایش یافته است.

 به گزارش فارس به نقل از وزارت بهداشت، سیدحسن هاشمی ضمن در جمع خبرنگاران در استان گلستان با بیان این مطلب افزود: اما هم چنان معتقدیم با وجود این حمایت 90 درصدی دولت، باز هم برای برخی خانواده ها به خصوص افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، مشکلات وجود دارد و بنا داریم تا به خوبی از این اقشار حمایت کنیم.

وزیر بهداشت گفت: انتظار ما در اجرای طرح تحول نظام سلامت این نبود که به سرعت به این موفقیت ها برسیم، اما علاقه به خدمت رسانی از سوی کارکنان باعث شد تا از برنامه نیز جلوتر باشیم و پیش بینی ما در رسیدن به نقطه هدف، چهار تا پنج ماه بعد از آغاز اجرای برنامه بود، اما در این شرایط نیز باید مراقبت کنیم تا با توجه به گرفتاری هایی که داریم کارها به نحو احسن انجام شود.

وی افزود: آن چه باید رخ دهد، امروز مقدمه کارهاست و امیدواریم در پیشگیری و حوزه بهداشت و سلامت، بسته های متعدد هدفگیری در کلان شهرها و شهرهای کوچک و بزرگ محروم به خوبی انجام شود.

هاشمی ادامه داد: تا امروز در کل کشور چهار بسته حمایتی در حوزه بهداشت و سلامت عملیاتی شده است.

وزیر بهداشت افزود: زایمان طبیعی بدون هزینه، ماندگاری پزشکان در 560 بیمارستان دولتی زیر نظر دانشگاه های علوم پزشکی کشور از دیگر بسته های حمایتی است و بقیه بسته های حمایتی نیز به زودی عملیاتی می شود.

وی اظهار کرد: یکی از مشکلات ما که شرمنده مردم هستیم، فضاهای نامناسب است که باید آنها را ارتقاء دهیم و در بخش تجهیزات برنامه ریزی کرده ایم تا همه امکانات بیمارستانی سراسر کشور تا پایان سال فراهم شود و مردم نیز که تاکنون شهد شیرین این خدمت دولت و رئیس جمهور را چشیده اند همچنان این روند برایشان ادامه داشته باشد.

هاشمی یادآور شد: البته از مردم هم می خواهیم در این راه، صبوری و تحمل داشته باشند زیرا این کار موقتی نیست و حداقل تا پایان دولت تدبیر و امید ادامه خواهد داشت.

وی همچنین از انجام تغییرات متناسب با نظام سلامت، تا پایان سال جاری در حوزه آموزش خبر داد.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.