باور غلطی که شما را می‌سوزاند

سلامانه : توصیه می‌شود، سالمندان برای پیشگیری از کمبود ویتامین D و پوکی استخوان در ساعتهای ۶ تا ۸ صبح بدون ضدآفتاب پیاده روی کنند.

دکتر بهروز باریک بین متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: اگر چه استفاده از کرم‌های ضدآفتاب می‌تواند پوست شما را تا حد زیادی در مقابل اثرات زیان بار نور خورشید محافظت کند ولی این بدان معنی نیست که می‌توانید بدون هیچ گونه پوششی در مقابل نور آفتاب قرار بگیرید. 

وی افزود: برنامه خود را طوری تنظیم کنید که در فصل تابستان بین ساعتهای ۱۰ تا ۳ بعدازظهر از منزل یا محل کار خارج نشوید و در استخرهای روباز شنا نکنید، چون اشعه ماوراء بنفش در این ساعت‌ها بیشترین شدت را دارد. 

باریک بین ادامه داد: اگر مجبور هستید در این ساعت‌ها از منزل خارج شوید از مکانهای سایه عبور کنید و یا با یک محافظ مثل مجله، روزنامه و یا حتی چتر از تابش نور مستقیم خورشید به پوست خود جلوگیری کنید، استفاده از آفتابگیر، کلاه، دستکش، جوراب و لباس‌های آستین بلند به خصوص برای بچه‌ها بسیار ضروری است لبه کلاه یا آفتابگیر باید حداقل 7.5 سانتی متر باشد. 

وی تصریح کرد: در هوای ابری و فصل‌های سرد سال نیز اشعه ماوراء بنفش به راحتی به زمین می‌رسد، برف و یخ هم می‌تواند با انعکاس نور خورشید باعث آسیب به پوست شما شود، بنابراین در پاییز و زمستان و هوای ابری و مه آلود نیز استفاده از ضدآفتاب ضروری است. 

این متخصص در پایان اظهار داشت: بعضی از مردم به بهانه کمبود ویتامین D از مصرف ضدآفتاب خودداری می‌کنند نوری که از آفتاب به بدن ما می‌رسد حتی با استفاده از ضدآفتاب برای ساخت ویتامین مورد نیاز بدن کافی است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.