از قرار دادن مداوم تلفن همراه در مجاورت کودکان خودداری کنید

یک فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان در خصوص استفاده مدام تلفن همراه و امواج ناشی از آن توسط کودکان، اظهار داشت: در صورتی که کودکان مداوم در مجاورت استفاده از موبایل باشند، تاثیرات سویی بر سلامت و حتی بروز تومور در آنان دارد.

 

دکتر محمدرضا اشرفی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، درباره تاثیرات امواج تلفن همراه بر سلامت، اظهار داشت: در صورتی که افراد دائم در معرض و مجاورت موبایل باشند، تاثیرات سویی بر مغز آنان می گذارد.

 

این فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان با بیان اینکه کودکان بیشتر در معرض خطرات ناشی از امواج تلفن همراه هستند، افزود: کودکان به علت برخورداری از سیستم عصبی در حال رشد نسبت به افراد دیگر بیشتر در معرض خطرات امواج موبایل هستند، بنابراین از قرار دادن این وسیله ارتباطی در مجاورت کودکان حتی الا مکان پرهیز شود.

 

وی در ادامه در خصوص استفاده مدام تلفن همراه و امواج ناشی از آن توسط کودکان، اظهار داشت: در صورتی که کودکان مداوم در مجاورت استفاده از موبایل باشند، تاثیرات سویی بر سلامت و حتی بروز تومور در آنان دارد.

 

دکتر اشرفی در پایان به خانواده ها توصیه کرد: از آنجا که قرار دادن موبایل در نزدیک کودکان و حتی استفاده مداوم آن تاثیرات سویی بر سلامت کودکان دارد، بنابراین تا جایی که امکان پذیر است این وسیله ارتباطی را از دسترس کودکان خود دور کنند.

دوشنبه   31/04/92   11:25

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.