سابقه خانوادگی خطر انحراف چشم را دو برابر افزایش می‌دهد

سلامانه : براساس نتایج مطالعات انجام شده، سابقه خانوادگی ابتلا به انحراف چشم خطر این عارضه را تا دو برابر افزایش می‌دهد.

محمود حق‌پرست متخصص بیماری‌های چشم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: انحراف چشم مشکلی بسیار شایع بوده به ویژه در بین کودکان است که اگر درمان نشود، عوارض بینایی در انتظار فرد خواهد بود.

وی با بیان اینکه عوامل مختلفی می‌تواند موجب ابتلا به عارضه انحراف چشم شود تصریح کرد: بر اساس مطالعات انجام شده سابقه خانوادگی ابتلا به انحراف چشم خطر این عارضه را تا دو برابر افزایش می‌دهد.

حق‌پرست افزود: آسیب دستگاه عصب مرکزی جنین، آسیب زایمانی، ابتلا به بیماری تیروئید و استفاده نامناسب از چشم از دلایل و عوامل دیگر افزایش دهنده خطر ابتلا به انحراف چشم است.

وی با اشاره به لزوم درمان به موقع انحراف چشم گفت: اگر این عارضه به موقع درمان نشود ممکن است فرد دچار اختلال دائمی دید شود.

حق پرست خاطر نشان کرد: در واقع فردی که دچار انحراف چشم است ممکن است دچار از دست رفتن دید طبیعی در یک یا هر دو چشم شده و یا اینکه به دلیل ظاهر صورت دچار مشکلات روانی شود که برای جلوگیری از این عوارض باید درمان مناسب و زودهنگام صورت گیرد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.