استفاده از موبایل برای ترک سیگار

سلامانه :سیگاری‌ها به جای اینکه سراغ پاکت سیگار بروند، می توانند تلفن همراه شان را دست بگیرند و برای ترک سیگار از آن استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از «ABC News»، برنامه محبوبی به نام «Text2Quit» در آمریکا به بازار آمده که به سیگاری ها کمک می کند آن را ترک کنند. اکنون طبق تحقیقی که در مجله «American Journal of Preventive Medicine» منتشر شده نیز، کسانی که از این برنامه استفاده می کنند، 2 برابر دیگران، شانس موفقیت دارند. 


شکل کار به این ترتیب است که توسط این برنامه، به موبایل افراد پیامک های مختلفی فرستاده می شود، مثل اینکه اگر سیگار را کنار بگذارند، چقدر پول می توانند صرفه جویی کنند یا اینکه می توان از چه داروهای جانشینی برای ترک سیگار استفاده کرد. در مقابل، افراد هم می توانند برخی از کلمات را در هر موقعی از شبانه روز بفرستند.

مثلا با فرستادن کلمه «هوس»، دستورهایی دریافت می کنند که چطور حواس شان را از سیگار کشیدن پرت کنند یا با فرستادن کلمه «کشیدن» که نشان می دهد فرد دوباره سیگار کشیده، برنامه هایی برای او فرستاده می شود که دوباره روی غلتک بیفتد.


حالا تحقیقی در دانشگاه جرج واشنگتن روی 500 سیگاری که سعی در ترک داشتند، انجام شده. نیمی از این گروه به این برنامه دسترسی داشتند و نیم دیگر، نه. نتیجه تحقیق معلوم کرد، پس از 6 ماه، 11 درصد از گروه اول موفق به ترک سیگار شدند در حالی که از گروه دوم 5 درصد سیگار را رها کرده بودند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.